Gmail dla Androida wprowadza dwie nowe funkcje w najnowszej aktualizacji Gmaila 2023.11.12 (Apkmirror). Jedną z nich jest możliwość cofania się gestem bez włączania opcji predykcyjnej nawigacji wstecznej w ustawieniach programisty. Druga funkcja umożliwi łatwe wypisywanie się z promocyjnych newsletterów i uwydatni funkcjonalność, która w aplikacji na Androida była bardziej schowana.

Gmail to popularna usługa poczty e-mail, z której korzystają miliony ludzi na całym świecie, dlatego aplikacja Gmail na Androida jest pełna wiadomości e-mail, powiadomień o płatnościach, newsletterów i spamu. Bywa to bardzo irytujące, gdy dostajesz niechciane e-maile, ponieważ kiedyś, pod wpływem chwili, odwiedziłeś jakąś stronę i zapisałeś się do newslettera. Na szczęście Google ułatwi pozbycie się spamu, oferując specjalny przycisk wypisania się w aplikacji Gmail na Androida.

Google już od dawna pozwala na anulowanie subskrypcji, ale ta funkcja była dosyć ukryta. W aplikacji na Androida trzeba było ją kliknąć w rozwijanym menu. Tak jak to widać na poniższym materiale wideo.

Natomiast w wersji webowej anulowanie subskrypcji wyciągnięto bardziej na zewnątrz, ale jest ona mało widoczna.

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 21 11 2023 8353 mail.google.com

Google zdecydowało się ułatwić anulowanie subskrypcji w Gmail i umieścić przycisk w bardziej widocznym miejscu. Nowy przycisk ma się pojawić w aplikacji na Androida. Nie ma żadnych informacji o zmianach w webowej wersji.

Taka funkcja pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Dzięki niej wypisałem się z wielu niepotrzebnych śmieciowych wiadomości. Trzeba jednak dodać, że czasami kliknięcie w anulowanie subskrypcji wymaga dodatkowych czynności. Często link przenosi do strony z wypisaniem się z newslettera.

Jak Gmail rozpoznaje, kiedy należy wyświetlić przycisk do anulowania subskrypcji? Zapewne skanuje wiadomość i jeśli na samym dole pojawia się link do rezygnacji z subskrypcji, to Gmail „wyciąga” tę informację na samą górę. Niestety, ale wiele polskich firm nie dodaje takiej możliwości w mailach i wypisanie się ze śmieciowych wiadomości jest bardziej uciążliwe.

źródło

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst