Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Gmail dla Androida wprowadza dwie nowe funkcje w najnowszej aktualizacji Gmaila 2023.11.12 (Apkmirror). Jedną z nich jest możliwość cofania się gestem bez włączania opcji predykcyjnej nawigacji wstecznej w ustawieniach programisty. Druga funkcja umożliwi łatwe wypisywanie się z promocyjnych newsletterów i uwydatni funkcjonalność, która w aplikacji na Androida była bardziej schowana.

Gmail to popularna usługa poczty e-mail, z której korzystają miliony ludzi na całym świecie, dlatego aplikacja Gmail na Androida jest pełna wiadomości e-mail, powiadomień o płatnościach, newsletterów i spamu. Bywa to bardzo irytujące, gdy dostajesz niechciane e-maile, ponieważ kiedyś, pod wpływem chwili, odwiedziłeś jakąś stronę i zapisałeś się do newslettera. Na szczęście Google ułatwi pozbycie się spamu, oferując specjalny przycisk wypisania się w aplikacji Gmail na Androida.

Google już od dawna pozwala na anulowanie subskrypcji, ale ta funkcja była dosyć ukryta. W aplikacji na Androida trzeba było ją kliknąć w rozwijanym menu. Tak jak to widać na poniższym materiale wideo.

Natomiast w wersji webowej anulowanie subskrypcji wyciągnięto bardziej na zewnątrz, ale jest ona mało widoczna.

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 21 11 2023 8353 mail.google.com

Google zdecydowało się ułatwić anulowanie subskrypcji w Gmail i umieścić przycisk w bardziej widocznym miejscu. Nowy przycisk ma się pojawić w aplikacji na Androida. Nie ma żadnych informacji o zmianach w webowej wersji.

Taka funkcja pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Dzięki niej wypisałem się z wielu niepotrzebnych śmieciowych wiadomości. Trzeba jednak dodać, że czasami kliknięcie w anulowanie subskrypcji wymaga dodatkowych czynności. Często link przenosi do strony z wypisaniem się z newslettera.

Jak Gmail rozpoznaje, kiedy należy wyświetlić przycisk do anulowania subskrypcji? Zapewne skanuje wiadomość i jeśli na samym dole pojawia się link do rezygnacji z subskrypcji, to Gmail “wyciąga” tę informację na samą górę. Niestety, ale wiele polskich firm nie dodaje takiej możliwości w mailach i wypisanie się ze śmieciowych wiadomości jest bardziej uciążliwe.

źródło

Zostaw odpowiedź