To było do przewidzenia, że producenci coraz mocniej będą wchodzić w rynek składanych smartfonów. Żeby zarobić trzeba wymyślać coś nowego. Wiadomo, że największą rozpoznawalność zdobywają producenci, którzy decydują się czymś zaryzykować, wejść z przytupem na nowy teren. A kto ma to zrobić jak nie duża korporacja, którą na to stać?

Na pewno doczekamy się kontynuacji z tego roku i Samsung pokaże kolejne odsłony Fold i Flip. Czym nas jeszcze zaskoczy? Zobaczymy, ale mam nadzieję, że nie chodzi o jakieś odłamy wspomnianych serii. Producenci lubią dokładać słówka w postaci Lite lub Pro. Jeśli Samsung zdecydowałby się na taki, krok, to moim zdaniem źle dla niego. W tym momencie powinien myśleć o jak największym zagospodarowaniu rynku.

Konkurencja nie śpi i w przyszłym roku zobaczymy składane smartfony Oppo, LG, Xiaomi i innych. Warto też wspomnieć o Microsoft Duo. Dla wielu jest tylko ciekawostką i biorąc pod uwagę to, że jest produkowany przez Microsoft, nie traktują go poważnie. Ale to naprawdę dobry sprzęt i bardzo przemyślany. To nie jest ten sam Microsoft z czasów Windows Phone.

Moglibyśmy zabawić się w spekulacje i zgadywać jakie 4 składane smartfony od Samsunga pojawią się w 2021 roku. Oprócz Fold i Flip obstawiam jakiegoś skłądanego kuzyna Note z rysikiem. Już wiemy, że Samsung Galaxy S21 będzie miał możliwość obsługi rysika. Więc Samsung musi jakoś obdarować taką funkcją drogi sprzęt, który będzie oddzielał grubą kreską serię Galaxy od Note. Tak jak to było w przeszłości.

źródło

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst