Wkrótce w Polsce oficjalnie zadebiutują smartfony Google Pixel z gwarancją ważną na terenie naszego kraju. Choć szczegóły nie zostały jeszcze potwierdzone przez Google, dostępne źródła wskazują na zaawansowane rozmowy z polskimi dostawcami usług telekomunikacyjnych na temat wprowadzenia produktów Google.

Tak, chodzi o nowe produkty. Wiadomości dotyczą nie tylko smartfonów, ale również zegarków i słuchawek. Oczekuje się, że oprócz sprzętu, polscy użytkownicy będą mogli korzystać z pełnego pakietu usług Google, w tym z polskojęzycznej wersji asystenta Google do inteligentnych głośników. To duża zmiana dla polskiego rynku, który do tej pory nie był priorytetem dla amerykańskiego giganta.

W maju planowana jest prezentacja najnowszej serii smartfonów Pixel – modeli 9 oraz prawdopodobnie bardziej przystępnego cenowo Pixela 8a.

google pixel 8a

Szczególnie zainteresowanie wzbudza model Google Pixel 9 Pro, którego pierwsze zdjęcia obok iPhone’a 15 Pro Max pokazują jego kompaktowe wymiary. Mimo mniejszych rozmiarów, Pixel 9 Pro ma oferować imponującą specyfikację, w tym procesor Tensor G4, 16 GB pamięci RAM oraz modem Samsung Exynos 5400 z możliwością połączeń satelitarnych.

Już wcześniej mogliśmy poznać wygląd nadchodzących telefonów Google Pixel 9, Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL. Wszystko dzięki doniesieniom profilu OnLeaks. Seria Pixel 9 będzie zawierać trzy warianty modeli:

Pixel 9:

  • Ekran o przekątnej 6,03 cala
  • Dwie tylne kamery
  • Bezpośredni następca modelu Pixel 8.

Pixel 9 Pro:

  • Posiada ekran o przekątnej 6,1 cala
  • Wyposażony w potrójny tylny aparat
  • Reprezentuje nowy model w serii.

Pixel 9 Pro XL:

  • Wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala
  • Również z potrójnym tylnym aparatem
  • Stanowi następcę modelu Pixel 8 Pro.
google pixel 9

Rozumiem, że możesz być ciekawy nowego modelu Google Pixel 8a. Przecieki, które do nas docierają, sugerują znaczące ulepszenia w porównaniu do poprzednich wersji. Możemy spodziewać się lepszego wyświetlacza OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz jasnością maksymalną do 1400 nitów – co na pewno zapewni Ci niesamowite doświadczenia wizualne.

Co więcej, model ten ma być wyposażony w procesor Tensor G3, co zdecydowanie podniesie jego wydajność. Ciekawą funkcją, która może Cię zainteresować, jest możliwość połączenia telefonu z zewnętrznym ekranem za pomocą złącza DisplayPort.

Kluczowa jest informacja, że Google Pixel 8a ma zadebiutować na polskim rynku z lokalną gwarancją. Ten przełomowy krok ułatwi realizację roszczeń gwarancyjnych i zapewni oficjalną dystrybucję produktu w Polsce. Przewiduje się, że potwierdzenie oficjalnej dostępności w Polsce nastąpi niedługo po nadchodzącym wydarzeniu Google I/O 2024, na którym prawdopodobnie zostanie zaprezentowany ten nowy model.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst