• Qualcomm zaprezentował Snapdragon 678.
  • Procesor dla smartfonów ze średniej półki.
  • Brak obsługi sieci 5G.
  • Rdzenie procesora będą działać z częstotliwością 2,2 GHz.

Snapdragon 678 jest następcą wersji 675. Nie można mówić o rewolucji, ale nie zawsze jest nam potrzebna. Ważne, że producent nie zapomniał o średniej półce. W sumie mógł odpuścić,bo w portfolio znajduje się dobry Snapdragon 750G, ale widać, że zależy mu też na niższym segmencie.

Procesor będzie skierowany do niższych modeli, co pokazuje już brak obsługi sieci 5G. Jest to ryzykowne zagranie. Wystarczy spojrzeć na niedawne premiery i zapowiadane smartfony. Większość producentów stara się skupiać już na sieci 5G. To dobrze, ale nie wolno też zapominać o tańszych i wydajnych jednostkach. Ta seria Snapdragon jest sprawdzona i moim zdaniem to dobry ruch Qualcomm.

W układzie 678 zastosowano wydajne rdzenie Kryo 460, które będą działać z częstotliwością 2,2 GHz. W obecnym na rynku Snapdragon 675 wynosi to 2 GHz. W nowej odsłonie niewiele zmieniono, ale tutaj ma być odczuwalna różnica w wydajności, przynajmniej takie są zapewnienia producenta. Oczywiście, nie ma co się podniecać ich słowami, bo wszystko zweryfikują użytkownicy. Ja jednak lubię takie małe ewolucje sprawdzonych rozwiązań.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst