Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

W świecie smartfonów co chwilę coś się dzieje i chyba nie ma dnia, w którym byśmy nie czytali o nowych modelach. Co tylko cieszy, bo dzięki większej konkurencji wygrywa konsument. Przynajmniej ceną, bo jakością już niekoniecznie. Ale to już temat na inny dzień. Ważne jest to, że nie tylko smartfony mają swoje dni i ostatnio mogłem poczytać o ciekawych i mało znanych komputerach Framework i nowych Chromebookach Acera (a jak!). W tych wiadomościach znalazło się także miejsce dla przystawki Realme.

Najciekawiej wypada modułowy laptop Framework. Wiem, że już kiedyś powstawały podobne inicjatywy, a do teraz można konfigurować odpowiednie jednostki. Jednak Framework urzekł mnie szczególnie, ale nie tylko mnie. Być może chodzi o jego mobilność i rozmiar ekranu, który mi odpowiada najbardziej – 13,5″.

framework laptop

Laptop Framework kładzie nacisk na modułową konstrukcję, możliwość naprawy i dostosowywania od użytkownika. Praktycznie każda wersja dostarczana jest z procesorem Intel Tiger Lake. Oczywiście, Framework nie pojawił się wczoraj. Od kilku miesięcy można było zamawiać te laptopy ze strony producenta, ale były to modele skrojone przez samych twórców. Od kilku dni użytkownicy mogą korzystać z konfiguratora i sami dobierać podzespoły i moduły. Wszystko znajdziecie na stronie Marketplace Framework. Na ten moment firma nie obsługuje wysyłki do Polski. Próbuję dowiedzieć się o terminie zwolnienia blokady. Wtedy też udostępnię informację.

Nowe Chromebooki.

To, że Acer zaprezentował nowe Chromebooki nie powinno nikogo dziwić i warte jest odnotowania. Producent jako jeden z nielicznych mocno stawiał na te laptopy od samego początku. Teraz także przygotował coś ciekawego dla klientów, bo aż 3 nowe modele:

  • Acer Chromebook 514 z procesorem MediaTek Kompanio 828 za 399 euro.
514
  • Acer Chromebook Spin 314 z procesorem Intel Jasper Lake za 559 euro.
spin 314
  • Acer Chromebook Spin 514 z procesorem Intel Tiger Lake za około 799 euro.

Jak przystało na firmę Acer i jego Chromebooki, to nie wyróżniają się niczym szczególnym na zewnątrz. Ale to nie jest zarzut, o nie! Mi się podobają takie nienachalne konstrukcje, a wręcz do bólu poprawne. Są dobre, nie rzucają się w oczy i dzięki temu, że pozbawione są dziwnym elementom, to laptop ma większe szanse na dłuższe życie.

Chromebook Spin 314 to podstawowy model z całej oferty chromebooków Acera. Posiada 14″ ekran 768p lub 1080p, który można odchylić niemal pod każdym kątem. Użytkownicy będą mieć do wyboru pomiędzy procesorami Intel Celeron N4500, N5100 i Pentium Silver N6000. Do dyspozycji oddają pamięć RAM LPDDR4X do 8 GB i pamięć do 128 GB (z możliwością rozszerzenia o kartę microSD).

Chromebook 514 wypada ciekawie, ze względu na zastosowany ośmiordzeniowy procesor Kompanio 828 firmy MediaTek. Jeśli wierzyć zapewnieniom producentów, to będzie baterię będzie tego Chromebooka będzie można naładować do 50% w 30 minut, a pełna bateria pozwoli na pracę do 15 godzin. Oczywiście mowa o trybie zrównoważonym, a nie o pełnych obrotach. Reszta specyfikacji nie różni się za bardzo od poprzedniego modelu. Tutaj jednak będzie można zamówić również wersję z dotykowym ekranem.

Przystawka Realme z Google TV.

Chodzi dokładnie o model, który nazywa się bardzo przyjaźnie Realme 4K Smart Google TV Stick. Jest bardzo ciekawym urządzeniem i bardzo potrzebnym, bo przyda się konkurencja Xiaomi, które za bardzo się rozpycha w tym segmencie na rynku.

Pamiętam jakiego szoku przeżyłem po zakupie pierwszej przystawki z Android TV. Chodzi mi o szok pozytywny. Była to pierwsza przystawka Xiaomi z systemem Android TV i dawała ona nieopisaną radość z użytkowania. Szczególnie w połączeniu z telewizorem plazmowym Panasonica, w którym nie było dużo funkcji smart TV. Dalej mam sentyment do tego urządzenia i pomimo tego, że działa powoli, to jest wpięte do starszego telewizora i spełnia podstawowe zadania.

Jednak Xiaomi stanęło w miejscu, według mnie. Dlatego przyda im się konkurencja w postaci Realme.

Przystawka podpinana jest do portu USB i pozwala na odtwarzanie materiałów w 4K. Na początek będzie dostęþna w Indiach za 40$, ale znając Realme wprowadzi ją do Polski. Mają tutaj niezła siatkę dystrybucji, więc o to się nie martwię.

Realme Google TV jest wyposażony w czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A35, 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci na dane (mało!). Posiada złącze HDMI 2.1, port micro USB do zasilania oraz obsługę WiFi i Bluetooth 5.0. Jest wyposażony w pilota, który obsługuje komendy głosowe Asystenta Google.

Jeśli Realme z Google TV będzie w kosztować w okolicach 300 złotych, to nie wróżę im sukcesu. Jednak gdyby pojawił się w cenie zbliżonej do 200 złotych, to byłaby dobra odpowiedź na konkurencyjne produkty. Za 329 złotych można spokojnie kupić Chromecast z Google TV od Google. I to jest bardzo dobry wybór, bo można liczyć na częstsze aktualizacje.

źródło o Realme: https://www.androidpolice.com/realme-unveils-its-google-tv-streaming-stick-and-new-gt-neo-2-flagship-phone/

Reszta: własne i strony producentów.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst