Samsung kontynuuje rozbudowę swojego portfolio telefonów średniej klasy, przygotowując się do wprowadzenia na rynek kolejnego modelu – Samsung Galaxy C55. Mimo że portfolio Samsunga już teraz oferuje szeroki wybór w segmencie telefonów do 2000 złotych. Mamy już serię Galaxy A i Galaxy M, a na wybranych rynkach również Galaxy F. Wkrótce ma nastąpić debiut Samsunga Galaxy C55, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród fanów marki.

Dla niezdecydowanych przygotowałem poradnik, który pomoże wybrać najlepszego Samsunga Galaxy. Jeśli jednak szukacie czegoś tańszego, to zapraszam do rankingu telefonów do 1000 złotych.

Samsung Galaxy C55 w Geekbench

Samsung Galaxy C55, oznaczony numerem modelu SM-C5560, został niedawno zauważony w bazie danych Geekbench, co pozwoliło zweryfikować niektóre z wcześniej krążących plotek dotyczących tego urządzenia. Testy wydajności potwierdziły, że smartfon jest napędzany przez chipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, współpracujący z 8 GB pamięci RAM. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 14, z dużym prawdopodobieństwem nakładki One UI 6.1. Dzięki takiej specyfikacji, Galaxy C55 osiągnął wyniki na poziomie 1026 punktów w teście pojedynczego rdzenia oraz 2384 punktów w testach wielordzeniowych.

samsung galaxy c55 geekbench

Co jeszcze wiemy o Samsung Galaxy C55?

Oprócz potwierdzonych specyfikacji technicznych, na podstawie informacji z bazy TENAA ujawniono, że Samsung Galaxy C55 będzie wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz OLED, potrójny aparat fotograficzny z głównym sensorem 50 MP oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Ponadto urządzenie ma oferować przedni aparat o rozdzielczości 13 MP, ale tutaj nie spodziewam się bardzo dobrej jakości. Podejrzewam, że Galaxy C55, pod względem jakości aparatów, będzie na poziomie Galaxy M34.

Czy Samsung Galaxy C55 trafi na rynki poza Chinami?

Chociaż na razie brak oficjalnych informacji na temat globalnej dostępności Samsunga Galaxy C55, jego obecność w bazie TENAA sugeruje, że smartfon może być początkowo przeznaczony na rynek chiński. Nie jest jasne, czy i kiedy urządzenie zostanie udostępnione na innych rynkach. Fani marki Samsung będą musieli poczekać na oficjalne ogłoszenia, aby dowiedzieć się więcej na temat planów dotyczących dystrybucji tego interesującego modelu średniej klasy.

Podsumowując, Samsung Galaxy C55 zaczyna nabierać kształtów jako atrakcyjna propozycja w segmencie średniej półki, oferująca nowoczesne technologie i specyfikacje, które mogą przyciągnąć uwagę użytkowników szukających wydajnego urządzenia w rozsądnej cenie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst