To może Cię zainteresować:

Są trzy szkoły w radzeniu sobie z reklamami w smartfonie. Dziś zajmę się tym najbardziej kontrowersyjnym, czyli ich blokowaniem. Trochę jestem, a trochę nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań i zaraz wytłumaczę dlaczego.

Teraz napiszę, że chodzi o aplikację Blokada5. Jest to prosty i darmowy bloker reklam. Ale czym on się wyróżnia, że jest taki popularny? Odpowiedź macie w tytule. Jednym kliknięciem zablokujecie wszystkie reklamy w całym smartfonie z systemem Android.

  • Oto jak punktują aplikację jej twórcy:
  • Blokuje reklamy i moduły śledzące
  • Działa we wszystkich aplikacjach i przeglądarkach
  • Nie wymaga dostępu root ani jailbreak
  • Bezpieczny projekt (nie łamie szyfrowania)

Według mnie jest to jeden z lepszych dodatków do smartfona. Oczywiście, nie odkryłem tej aplikacji, bo jest ona bardzo popularna pośród użytkowników. A szczególnie wśród użytkowników, którzy cenią sobie prywatność, bo Blokada5 blokuje nie tylko reklamy, ale również moduły śledzące zainstalowane aplikacjach. To doceniam najbardziej.

blokada libre

Nie będę rozpisywać się nad działaniem aplikacji, bo nie ma tu czego opisywać. Wystarczy, że pobierzecie ją ze sklepu Google Play, ze strony „producenta” lub z F-Droid. Po uruchomieniu „wciśniecie” przycisk zasilania, który uruchamia aplikację. To wszystko. Od teraz Blokada5 będzie działać w całym systemie.

Dlaczego warto mieć tę aplikację w smartfonie? Nie jestem zwolennikiem blokowania reklam w każdym elemencie. Sam nie chciałbym żeby ktoś blokował reklamy na moim blogu, bo to daje mi parę złotych miesięcznie. Dzięki temu opłacam chociaż hosting i domenę raz w roku, ale i tak z tym jest ciężko. Bolokowanie reklam we wszystkich miejscach jest złym nawykiem i dlatego nie korzystam z Blokady5 ciągle. Jestem zwolennikiem blokowania modułów śledzących w aplikacjach i reklam w niektórych stronach. Wchodząc na stronę Expressu Bydgoskiego przez reklamy nie widzę samego artykułu. Tak też dzieje się w przypadku niektórych serwisów technologicznych. W takich momentach uruchamiam blokadę i wchodzę ponownie.

Dużą zaletą aplikacji jest to, że Blokada jest projektem open source i znajdziecie go w Github.

Dziękuję za uwagę. Co myślicie o tej aplikacji?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst