Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Producent Teufel kieruje swój nowy produkt w stronę aktywnych użytkowników. Osób, które szukają czegoś dobrego do treningów i ogólnie prowadzą aktywny tryb życia. Muszę przyznać, że częściowo wpisuję się w ten schemat. Z treningami na siłowni nie jest mi po drodze od dłuższego czasu, ale zdarza mi się biegać i chodzić po górach. Więc z chęcią przystałem na testy słuchawek Teufel Airy Sports TWS.

Zacznę jednak od specyfikacji.

Szczegółowe parametry techniczne słuchawek Teufel Airy Sports TWS:

wymiary jednej słuchawki szerokość: 5,68 cm
wysokość: 3,85 cm
głębokość: 2,64 cm
waga: 16,4 g
wymiary etui szerokość: 9,34 cm
wysokość: 3,55 cm
głębokość: 7,10 cm
waga: 70,6 g
rozmiar przetwornika Ø 8 mm (pełnozakresowy)
maks. poziom podczas odtwarzania przez BT 100 dB SPL (A) (zgodnie z normą EN-50332)
współczynnik THD + N < 1% @ 0 dBFS (100% głośność bezw.)
bateria słuchawki (✕2): litowo-jonowa, 3,7 V, 60 mAh
etui ładujące (✕1): litowo-polimerowa, 3,7 V, 500 mAh
łączność Bluetooth® 5.0, USB C
pasma częstotliwości w MHz 2400 – 2483,5
moc transmisji w mW/dBm < 10 mW/< 10 dBm

 

W zestawie znajdziecie:

 • 1× Teufel Airy Sports TWS – słuchawka lewa
 • 1× Teufel Airy Sports TWS – słuchawka prawa
 • 1× etui do ładowania
 • 1× wkładki douszne (XS, S, M, L)

Budowa.

Słuchawki Teufel Airy Sports TWS zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Producent zastosował tutaj klasyczne pałąki, które mają zapewniać każdej słuchawce dobrą przyczepność do ucha. Dzięki takiemu rozwiązaniu trzeba się bardzo postarać by Airy Sports TWS wylądowały na ziemi, nawet podczas szybkiego biegu lub bardziej wymagających ćwiczeń.

Jednak… Gdybym słuchawki dostał na testy w okresie letnim, to pewnie nie zwróciłbym uwagi na pewną wadę. Otóż są one bardzo niewygodne po założeniu czapki. Nawet takiej, która jest bardziej luźna. Słuchawki po prostu wbijają się w uszy. Może mam nietypowe uszy, ale pałąki tak naciskają na nie, że nie da się biegać w zimie. Niestety, ale to jest duży minus dla mnie. W dni, które wymagały biegania w czapce, słuchawki Teufel były dla mnie bezużyteczne. W innych okresach sprawdzały się znakomicie.

pds airy sports tws laufzeit

Plus dla producenta, że postawiono na normę IPX3. Dzięki temu można spokojnie biegać w nich podczas deszczu. Nie testowałem ich na pływalni i nie polecam tego robić. Czytałem w sieci, że niektórzy użytkownicy potrafią ryzykować i pływać w słuchawkach, które spełniają normę IPX3, ale warto wiedzieć, że:

IPX3 : Ochrona przed spryskiwaniem wodą z różnych kierunków pod kątem do 60 stopni. (1)

Obsługa.

Korzystanie ze słuchawek jest bardzo intuicyjne i jak dla mnie bardzo logiczne. Sterowanie głośnością, przełączanie utworów i zarządzanie połączeniami jest dobrze opracowane. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Poniżej ładnie to zaprezentowano na grafikach.

airy sports tws teufel airy sports tws teufel1

Karny minus za aplikację, która nie wykrywa słuchawek. Można było zrzucić to na bark nowości, ale w grudniu. Mamy drugi miesiąc 2022 roku i nic się nie zmieniło. Słuchawki dobrze parują się ze smartfonem, ale jeśli ktoś chciałby je wykorzystać w 100%, to musi jeszcze poczekać. Brak kompatybilności z aplikacją Teufel oznacza:

– brak możliwości wyłączenia funkcji asystenta głosowego,

– brak dostępu do ustawień equalizera,

– brak dostępu do automatycznego wyłączania,

– brak aktualizacji słuchawek OTA.

Jeśli tego Ci będzie brakować, to wstrzymaj się z zakupem słuchawek do kolejnej aktualizacji. W niektórych opiniach pojawia się jeszcze informacja, że przez taki stan rzeczy użytkownicy nie mają dostępu do informacji o stanie baterii słuchawek. Jednak to jest nieprawda. System Android wyświetla takie dane, więc niepotrzebna jest aplikacja do tego.

Na plus zaliczam bezproblemowe działanie z systemem Fedora Gnome, a to już nie jest takie oczywiste. Nie każde słuchawki działają z Linuksem, tym bardziej w środowisku Gnome, o czym przekonałem się już kilka razy. Miałem problemy ze słuchawkami Sony WC-F500 i Jabra Elite 3 w systemie Pop!_OS i Fedora Gnome. Natomiast Teufel Airy Sports TWS działają w Fedora Gnome bez żadnych problemów, bez zbędnych kombinacji. To taka ciekawostka, bo zapewne nie znajdzie się wielu użytkowników, którzy pomyślą o połączeniu słuchawek Teufel z systemem Linuks. Ale potwierdzam, że działają.

teufel1

Jakość dźwięku i bateria.

Muzyka podczas treningów jest bardzo przyjemna z tych słuchawek. Nie mam nic do zarzucenia. Dla mnie to poziom wyżej niż wcześniej testowane słuchawki Sony WC-F500. Są odpowiednio droższe, ale nie zawsze to przekłada się na jakość. Tutaj można wyczuć tę różnicę. Odsyłam do strony producenta (2) jeśli interesują Cię hasła reklamowe. Od siebie mogę dodać, że słuchawki grają zaskakująco głośno nie tracąc przy tym na jakości. Mogę zakładać, że osoby, którym zależy na basach również będą zadowolone.

Niektórym może zabraknąć aktywnej redukcji szumów (ANC) i ja to zrozumiem. Słuchawki nie są tak dobrze dopasowane jak Jabra, ale za to potrafią grać głośniej bez straty jakości. Może to nie jest zbyt pocieszające, ale przyznaję, że i tak dobrze sobie radzą. Ja jednak wolałbym żeby producent zastosował tutaj ANC i funkcję HearThrough. Byłoby już idealnie i nie brałbym na rower słuchawek Jabra Elite 3.

Teufel Airy Sports TWS mają zdecydowanie większe etui od wspomnianych modeli Sony i Jabra. Co za tym idzie, bateria jest bardziej pojemna i dzięki odkładaniu słuchawek do etui czas pracy jest dłuższy. Same słuchawki potrafią działać około 7 godzin, przynajmniej tak podaje producent. Udało mi się osiągnąć ten wynik i mogę potwierdzić, że przy średniej głośności słuchawki Teufel osiągają taki wynik.

Muszę przyznać, że nie byłem w stanie zarejestrować jak to jest w przypadku wsparcia z etui. Mowa o wartościach powyżej 31 godzin. Zapisywałem sobie to na kartce i wrzucałem do kurtki, w której biegałem, ale jak to kartka… gdzieś uciekła. Na szczęście będę mieć te słuchawki przez jakiś czas, więc postaram się o kolejny sprawdzian. Na ten moment stwierdzam, że producent może mieć rację.

Podsumowanie.

Na ten moment słuchawki Teufel Airy Sports TWS kosztują 589 złotych i pojawia się informacja, że jest to cena promocyjna. Normalna cena powinna wynosić 699 złotych. Tę pierwszą zaakceptowałbym na ten moment, ale nie drugą. Tylko ze względu na to, że producent nie zdecydował się jeszcze na kompatybilność na linii słuchawki – aplikacja mobilna. Jeśli chodzi o możliwości, jakość i bateria, to słuchawki Teufel Airy Sports TWS stoją wysoko w moim rankingu. Sprawdzą się w przypadku nawet bardziej wymagających treningów. Bez czapki, ale to w mojej opinii są wtedy bezużyteczne. Na ten moment w sieci nie ma wielu recenzji i nie widziałem żeby ktoś na to narzekał.

(1) https://gosup.pl/informacje/ipx-uniwersalna-miedzynarodowa-klasa-wodoszczelnosci-14

(2) https://teufelaudio.pl/airy-sports-tws-106330000

 

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

2 komentarze

 1. Witam,
  Po 1 można je kupić za 300zl na Allegro. Tak ja dokonałem zakupu.
  Po 2 aplikacja nie działa i jest to bardzo irytujące. Nie można np. Wyłączyć funkcji dotykowych, których nie używam.
  Na tronie producenta jest informacja o tym ze słuchawki niedziałającą z aplikacja producenta. To jakiś żart a jednak.
  Zakupu dokonałem mniej więcej na początku lipca 2022r. Od tamtej pory słuchawki nie działa z aplikacja.
  Link do informacji producenta
  https://support.teufel.de/hc/pl/articles/4409843650962-Aplikacja-Headphones-AIRY-SPORTS-TWS-Czy-ten-model-mo%C5%BCe-by%C4%87-u%C5%BCywany-z-aplikacj%C4%85-Teufel-Headphones-

  • 1. Pewnie teraz jest taniej, ale tekst powstawał w lutym, więc nie ma co porównywać cen.
   2. Słuchawki działają bez aplikacji. Ale fakt, aplikacja nie obsługuje tego modelu o czym wspomniałem w tekście i poinformowałem producenta. Widać, że ma to gdzieś.

Skomentuj mój tekst