Wprowadzenie pierwszego iPhone’a na rynek oznaczało koniec fizycznych klawiatur. Oczywiście, nadal istniały takie modele jak HTC G1, HTC Desire Z czy niektóre smartfony BlackBerry. Nawet Nokia jeszcze obstawiała telefony z fizyczną klawiaturą i robiła to dobrze. Jednak stopniowa śmierć prawdziwych klawiatur w smartfonach była nieunikniona i dokonywała się na naszych oczach.

Później stwierdzono, że fizyczna klawiatura nie jest taka zła i próbowano reanimować smartfony BlackBerry. Z jakim skutkiem? Wszyscy dobrze wiemy. Do tego dochodziły dziwne firmy, które chciały wciskać klawiatury, które były marną kopią rozwiązań BlackBerry.

click klawiatura iphone

Jednak teraz mamy do czynienia z bardzo ciekawym i, wydaje się, że przemyślanym rozwiązaniem, które nazywa się po prostu Clicks. Jest to etui z klawiaturą, wyposażone w złącze Lighting lub USB-C. Jest ono dedykowane smartfonom iPhone i wydaje mi się, że nie ma sensu liczyć na wersję dla smartfonów z Androidem. Chociaż fajnie byłoby zobaczyć taki produkt dla Galaxy S23.

Poniżej możecie zobaczyć klip promujący, w którym współzałożyciel wyjaśnia wiele kwestii związanych z klawiaturą/etui Clicks.

Twórcy Clicks to byli dawni pracownicy Apple, BlackBerry i Google. W materiale wyjaśniono, że celem było stworzenie klawiatury o jak najlepszym designie i ergonomii. Dlatego też zatrudniono osoby odpowiedzialne za projektowanie klawiatur w smartfonach BlackBerry i innych urządzeniach mobilnych. Moim zdaniem cały projekt wygląda rewelacyjnie.

Współtwórca klawiatury przyznaje, że ma ona kilka wad. Na przykład, etui nie posiada magnesu, więc akcesoria MagSafe, takie jak ładowarki czy portfele, nie będą się do niego dobrze trzymać. Jednak ładowanie bezprzewodowe powinno działać bez problemu. Ja do minusów zaliczma cenę, bo kwota 139$ jest bardzo wysoka. Oczywiście, jeśli chodzi o akcesoria do smartfonów iPhone, to nie wygląda źle. Jednak i tak uważam, że cena jest dosyć spora.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

2 komentarze

  1. Po kiego wała to komu? Może jeszcze z telefon tarczą? Albo samochód na korbkę? W fizycznej klawiaturze nie ma absolutnie NIC co usprawiedliwia jej istnienie dzisiaj. Jest wolna, głupia, nieprecyzyjna, niewygodna, brzydka i nieergonomiczna. No ale wiem – hipsterstwo musi objawiać się w każdym aspekcie życia.

    • Czy jest hipsterska? Tak. Czy brzydka i nieergonomiczna? Nie zgodzę się z tym, że brzydka. Nieergonomiczna – to już osądzić ciężko. Lubię te skrajności. Ktoś wymyślił ciekawą klawiaturę, a inny będzie od razu porównywał to do cofania się do telefonu stacjonarnego lub samochodów sprzed 100 lat 😉

Skomentuj mój tekst