W najnowszej aktualizacji Gmail dla Androida przechodzi na interfejs użytkownika w stylu czatu. Nowa wersja zmienia sposób, w jaki odpowiadamy na e-maile. Ta zmiana, wprowadzona przez Google, ma na celu uczynienie komunikacji e-mailowej bardziej bezpośrednią i mniej formalną. Nie da się ukryć, że bardziej przypomina rozmowę na czacie. Mi się to podoba, bo wygląda czytelniej, bardziej minimalistycznie i wydaję mi się, że będzie to szybsze rozwiązanie.

Nowy interfejs użytkownika w Gmail. Co się zmienia?

Od listopada 2023 roku Google testowało nowy interfejs użytkownika w stylu czatu dla funkcji odpowiadania na e-maile w Gmailu dla Androida. Dzięki najnowszemu wpisowi na Twitterze od AssembleDebug, wiemy już, że firma rozpoczęła publiczne wdrażanie nowego interfejsu Gmail. Aktualizacja aplikacji do wersji 2024.01.14.599541078 wprowadza tę zmianę dla wszystkich użytkowników.

W nowym UI, na dole ekranu przeglądania e-maili, znajduje się pole tekstowe przeznaczone do odpowiadania na wiadomości, podobne do tego z Wiadomości Google, czy innych aplikacji do rozmów lub czatowania. Użytkownicy mogą kliknąć w to pole i zacząć pisać odpowiedź. Po zakończeniu, wystarczy nacisnąć przycisk wysyłania po prawej stronie pola, aby wysłać wiadomość.

gmail chat odpowiedz

Funkcje nowego UI:

  • Pole tekstowe zawiera opcje „Odpowiedz”, „Odpowiedz wszystkim” i „Przekaż dalej”, umożliwiając wybór adresatów e-maila.
  • Po prawej stronie pola znajduje się przycisk emoji, a po lewej – przycisk załączników.
  • Nowy interfejs sprawia, że odpowiadanie na wiadomości przypomina prowadzenie rozmowy w Messengerze, Wiadomościach Goolge, czy Whatsapp. To sprawia, że wysyłanie e-maili jest mniej formalne.

Co dalej z Gmail dla iOS?

Na razie nie ma informacji, kiedy Google rozpocznie wdrażanie nowego UI dla Gmaila na iOS. Spodziewać się jednak, że stanie się to w ciągu najbliższych tygodni.

Nowy interfejs użytkownika w Gmailu dla Androida to krok naprzód w kierunku uczynienia komunikacji e-mailowej bardziej intuicyjną i zbliżoną do aplikacji do czatowania, z których i tak korzystamy na co dzień. Czy ta aktualizacja zmieni sposób, w jaki myślimy o e-mailach? Czy ta aplikacja spodoba się użytkownikom? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: Gmail dla Androida staje się coraz prostszy i bardziej przyjazny dla użytkownika.

Podoba Wam się nowy interfejs Gmail?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst