Zapowiada się duży hit ze stajni Samsunga. Co roku można spodziewać się bardzo dobrego smartfona spod znaku tej firmy, ale tym razem można pisać o wyjątkowo ciekawym sprzęcie. Z kilku powodów, ale tym razem zajmiemy się procesorem i wyglądem.

Na zdjęciu, które pojawiło się w sieci, można porównać obecny model Galaxy S23 Ultra z przyszłym smartfonem Galaxy S24 Ultra. Widać, że ramki w nowym urządzeniu są nieco cieńsze. Nie jest to jakaś rewolucja, ale taki zabieg powoduje, że smartfon wygląda jeszcze lepiej.

galaxy S24 Ultra zdjecia

Zgodnie z plotkami Galaxy S24 Ultra będzie miał wymiary 162,3 x 79 x 8,6 mm. To oznacza, że będzie nieco mniejszy niż Galaxy S23 Ultra, który ma wymiary 163,4 x 78,1 x 8,9 mm. Różnica może nie być znacząca na papierze, ale jest zauważalna, gdy porównuje się dwa modele na żywo. Powyżej znajduje się obrazek koncepcyjny, który pokazuje tę zmianę (S23 Ultra po lewej, S24 Ultra po prawej). Obrazek pochodzi od Ice Universe.

Powyższe „zdjęcie” daje nam wgląd w to, jak wygląda nowy flagowiec w porównaniu do tegorocznej edycji. Jednak już wcześniej mieliśmy do czynienia z dosyć sprawdzonymi grafikami prezentującymi sprzęt.

Samsung Galaxy S24 Ultra pierwsze zdjecia1

Do tego doszły nas informacje, których spodziewaliśmy się zanim zaczęły pojawiać się pierwsze plotki o Galaxy S24 Ultra. Samsung zdecydował się na zastosowanie procesora Snapdragon 8 Gen 3, ale w podkręconej wersji.

Według listy Geekbench, ekskluzywny układ Snapdragon dla Samsunga będzie miał główny rdzeń procesora pracujący z wyższym zegarem niż wersja standardowa. Będzie on również posiadał szybszy procesor graficzny.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Qualcomm zaprezentował Snapdragon 8 Gen 3. To procesor ośmiordzeniowy, który ma jeden rdzeń główny ARM Cortex-X4 z częstotliwością 3,30 GHz, trzy rdzenie średnie Cortex-A720 z częstotliwością 3,15 GHz, dwa inne rdzenie średnie Cortex-A720 z częstotliwością 2,96 GHz i dwa rdzenie Cortex-A520 z częstotliwością 2,27 GHz.

Jednak w modelu Galaxy S24 Ultra pojawia się ta sama jednostka, ale z większą maksymalną prędkością, która wynosi. Przy dokładniejszej analizie okazuje się, że jest to po prostu Snapdragon 8 Gen 3 z przyspieszonym rdzeniem procesora. Pozostałe siedem rdzeni działa z taką samą prędkością jak wersja standardowa.

Pojawiły się również plotki o szybszym lub podkręconym procesorze graficznym Snapdragona 8 Gen 3 w Galaxy S24 Ultra. Tutaj nie ma na razie żadnych oficjalnych wiadomości i bardziej rzetelnych przecieków. Możemy tylko przypuszczać, że najnowszy Galaxy S24 Ultra zostanie wyposażony w GPU o taktowaniu 1 GHz. Snapdragon 8 Gen 2 ma prędkość GPU 680 MHz, więc można pisać o sporym skoku. Jednak rzeczywiste osiągi zweryfikują testy użytkowników.

Na ten moment nie ma co się sugerować niższymi wynikami testów Geenbench. Na ten moment pokazują one, że Galaxy S24 Ultra ma gorsze osiągi od Galaxy S23 Ultra, ale jest to raczej wina wczesnych wersji smartfonów. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, bo ta zaplanowana jest na styczeń 2024 roku.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst