HMD Global, producent smartfonów Nokia, rozpoczął w Europie produkcję modelu XR21. Jest to wzmocniony telefon, który skierowano do klientów biznesowych. Wielu z was może dziwić polityka HMD Global, ale oni chyba wiedzą co robią.

Wydawać by się mogło, że producent smartfonów Nokia może mieć dziwne podejście do sprzedaży i wyceniania produktów. Często zarzuca im się, że są za drogie w porównaniu do parametrów. Zgadzam się i tutaj nawet nie bronię producenta.

xr21 nokia

Mi też ciężko zrozumieć ich politykę, a tym bardziej zachwyty niektórych blogerów technologicznych. Kibicuję HMD Global w tym żeby ich produkcja w Europie odniosła sukces. Jednak nie jestem optymistą. Najnowszy smartfon Nokia XR21 nie jest nawet ze średniej półki, a skierowano go do klienta korporacyjnego.

Nie rozumiem tego projektu i chyba nawet nie próbuję zrozumieć. Smartfon ma być produkowany na Węgrzech i z fabryki wyjdzie w bardzo małej liczbie. Jak podaje The Verge, HMD Global ma zamiar wyprodukować tylko 50 sztuk smartfona, przynajmniej na początku.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst