Microsoft co chwilę aktualizuje elementy Windows 11 i nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że chodzi o wprowadzanie sztucznej inteligencji. Wcześniej mogliśmy poznać kilka nowości w aplikacji Paint, ale ja najbardziej czekałem na zmiany, które dotkną aplikację Zdjęcia w Windows 11. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych programów w tym systemie. Dzięki niemu można szybko przeglądać zdjęcia i dokonywać prostej edycji.

Microsoft wprowadza do aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 11 funkcje sztucznej inteligencji podobne do tych z Google Zdjęcia. Gigant testuje nową funkcję, która za pomocą AI pozwala rozmyć, usunąć lub zmienić tło i zapisać obraz w formacie .png. Nowe funkcje sztucznej inteligencji są dostępne dla użytkowników zapisanych do Niejawnego programu testów systemu Windows w kanale Canary. Osobiście jestem zapisany do kanału deweloperów i nie widzę takiej możliwości. Mam opcję rozmycia tła, ale nie mam funkcji zastępowania tła.

rozmycie tla zdjecia windows 11

Poniżej możecie zobaczyć jak to będzie wyglądać i moim zdaniem jest to bardzo przydatna funkcja. Wyobraźcie sobie, że macie zdjęcie jakiegoś obiektu, który przydałby się w prezentacji PowerPoint, ale tło na nim jest „niewyjściowe”. Wystarczy kilka kliknięć i usuwacie lub zastępujecie takie tło.

rozmycie tla zdjecia windows 11 11
Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst