Dysk OneDrive jest jedną z najpopularniejszych usług na świecie. Jeśli szukacie dysku online na Windowsa, to śmiało mogę go polecić. Tutaj możecie przeczytać recenzję dysku OneDrive.

Microsoft nie zamierza zwalniać tempa i nawet tam zaczyna „instalować” Copilot. Jednak nie tylko z takimi nowościami będziemy mieć do czynienia, bo gigant zaprezentował mnóstwo innych nowości. Jest na co czekać i widać, że firma chce z OneDrive zrobić potężne narzędzie.

Zmiana wyglądu.

Zacznijmy jednak od początku. Jakie nowości zostaną wprowadzone w OneDrive w najbliższym czasie.

Niektórzy z was już teraz mogą zobaczyć nowe funkcje na dysku online, ale część z nowości będzie wdrażana stopniowo.

Wygląd OneDrive przed aktualizacją
Wygląd OneDrive przed aktualizacją
Wygląd OneDrive po aktualizacji
Wygląd OneDrive po aktualizacji

OneDrive bardziej spójny z Windows 11.

Sami widzicie, że osoby korzystające z OneDrive doczekają się ogromnych zmian. Przeprojektowany zostanie cały interfejs internetowy dysku.

Microsoft wprowadza nowy design Fluent dla strony internetowej OneDrive. Teraz będzie nawiązywać do interfejsu Windows 11. W moim odczuciu, i chyba nie tylko moim, najnowsza aktualizacja mocno nawiązuje do Eksploratora plików. Na samej górze znajduje się teraz sekcja „Dla Ciebie” oparta na sztucznej inteligencji, podobnie jak w Eksploratorze plików.

Bardzo dobrze wyglądają nowe funkcje udostępniania plików. Jeśli kiedykolwiek pracowaliście z kimś nad jakimś tekstem lub innym materiałem, to wiecie, że takie funkcje są bardzo przydatne.

Widok osób, z którymi współdzieli się pliki będzie bardziej czytelny. Dodano do niego zdjęcia współautorów. Do tego wprowadzono możliwość zmiany kolorów katalogów. Niby nic, ale przy współpracy z innymi osobami może to wiele rzeczy ułatwiać.

Color Folders Change

Opis zmian i nowości w OneDrive po aktualizacji.

Łatwe zarządzanie plikami:

 1. OneDrive: Odświeżony interfejs strony internetowej pozwala szybko odnaleźć pliki.
 2. Dla Ciebie: Dzięki AI dostarcza spersonalizowane rekomendacje plików w odpowiednim czasie.
 3. Widok spotkań: Ta sekcja pokazuje nadchodzące i wcześniejsze spotkania wraz z nagraniami i udostępnionymi plikami, ułatwiając dostęp do materiałów.
 4. Widok ludzi: Organizacja plików według osób, które je udostępniły, pomaga w szybszym odnajdywaniu potrzebnych dokumentów.
 5. Udostępnione: Wszystkie pliki, które zostały udostępnione Tobie, niezależnie od sposobu udostępnienia.
 6. Kolorowe foldery: Możesz teraz dostosować kolory folderów, aby pomóc w organizacji plików.
 7. Ulubione: Pozwala oznaczyć dowolny plik jako ulubiony i dostęp do niego z różnych aplikacji Microsoft 365, a także w Eksploratorze plików WIndows 11.
 8. Skróty: Zapewniają szybki dostęp do udostępnionych plików
 9. Uproszczone udostępnianie: Dzielenie się plikami i kopiowanie linków będzie bardziej przyjazne i wymagało mniej kliknięć.

Copilot w OneDrive:

 1. Copilot w OneDrive: Wykorzystanie sztucznej inteligencji do odpowiadania na pytania związane z plikami i uzyskiwania podsumowań treści bez konieczności otwierania pliku, dostępne dla klientów posiadających licencję Microsoft 365 Copilot.
 2. Microsoft 365 Chat: Możliwość przeszukiwania danych w Microsoft 365, włączając w to pliki w OneDrive i SharePoint.

Zmiany w wyszukiwaniu zdjęć:

 1. Wyszukiwanie osób: Możliwość wyszukiwania lub przeglądania zdjęć na podstawie osób na nich widocznych.
 2. Wyszukiwanie zdjęć za pomocą naturalnego języka: Możliwość wyszukiwania zdjęć za pomocą naturalnego języka, obejmująca różne kategorie, takie jak miejsca, ustawienia, obiekty i osoby.

Wszystkie zmiany opisane są na stronie Microsoft. Zmiany te były już zapowiadane w maju tego roku, ale dziś rozpoczęła się aktualizacja OneDrive. Nie ma informacji na temat etapów wdrażania nowych funkcji w Polsce.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst