Zapowiedź zwijanego smartfona LG. Takie rozwiązanie ma sens – CES 2021.

LG zaprezentowało krótką zapowiedź zwijanego smartfona. Jest to ciekawa koncepcja, która mam nadzieję pojawi się w tym roku. Jest to inne rozwiązanie niż to, co proponuje konkurencja. To dobrze, bo urozmaicenie przyda się na tym raczkującym rynku. Jesteśmy na takim etapie, że producenci jeszcze badają formę rozkładanych/rozsuwanych smartfonów. Pewnie wygra Apple, ale pozwólmy innym cieszyć się z ich projektów.

Jak dla mnie, na ten moment, LG wygrywa pomysłem. Wiadomo, że od pomysłu do produktu daleka droga. Mam tylko nadzieję, że producent przygotowany jest pod produkcję podobnego rozwiązania, a nie bazuje tylko na koncepcie.

Nie od dziś wiadomo, że LG pracuje nad zwijanym smartfonem. Miałby on nosić nazwę LG Rollable. Wcześniejszy pomysł zakładał nazwę LG Wing, ale wiadomo jak to się skończyło. Zresztą, nieważne jaką nazwę miałby nosić nowy smartfon. Ważne, że LG idzie w ślady TCL i prezentuje chociaż zajawkę rozwijanego smartfona. Zasada działania jest podobna, co prezentuje poniższa grafika.

W tym roku czeka nas ciekawa walka pomiędzy producentami. Wiemy, że Samsung pokaże kilka składanych smartfonów. W kolejce są inni wielcy gracze i to wszystko może tylko przynieść korzyści potencjalnym klientom. Dzięki takiej walce zbrojeń pozostałe smartfony mogą być tylko bardziej przystępnie cenowo.

Koncept rozsuwanego smartfona jest bardzo realny, bo mamy już technologię umożliwiającą wykonanie tego. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy fantazjować na temat składanych ekranów w konsumenckich sprzętach, ale do walki wkroczyły panele OLED.

Do tego dodajmy firmę LG, która w ostatnim czasie nie boi się eksperymentować i za to im biję brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts