Google prowadzi dziwną wojnę z użytkownikami, którzy blokują reklamy na Youtube. Od kilku miesięcy firma utrudnia im korzystanie z najpopularniejszego serwisu wideo i wyświetla im ostrzeżenia o ograniczeniach. Osoby używające tzw. adblocków dostawały informacje, że mogą obejrzeć tylko 3 filmy na Youtube. To miało być bodźcem do wyłączenia wtyczek, aplikacji lub opcji w przeglądarce, które blokują reklamy.

Youtube podnosi ceny wszystkim!

Google jednak nie poprzestało na tym i w ramach zwalczania takiego postępowania podwyższyło ceny subskrypcji. Dotyczy to zarówno opcji dla studentów, rodzinnej, jak i indywidualnej. Każdy zauważy wzrost cen do następujących wartości:

  • indywidualna 25,99 zł,
  • rodzinna 46,99 zł,
  • studencka 14,99 zł.
Przechwytywanie zawartosci sieci Web 3 11 2023 10523 www.youtube.com

Ceny miały wejść w życie od 1 listopada, ale na razie tylko dla nowych użytkowników. Obecni subskrybenci zmianę mają odczuć dopiero po 3 miesiącach. I tutaj pada najwięcej zarzutów. Dobrze wiemy, że Google podnosi ceny i stosuje bardziej agresywną politykę żeby walczyć z użytkownikami, którzy „nielegalnie” oglądają YouTube. Jednak firma mogła to zrobić całkiem inaczej. Mogła docenić lojalnych klientów i pozostawić ich cenę subskrypcji na tym samym poziomie. Przecież można docenić klientów, którzy są z Google od lat, bo tacy nigdy nie unikali płacenia i nie bawili się w blokowanie reklam na YouTube.

Wiele miesięcy temu zrezygnowałem z płatnej opcji na YouTube. Przez długi czas nie korzystałem z tego serwisu, bo nie widziałem w nim treści dla siebie. Jednak po tym czasie wróciłem do oglądania i zastanawiałem się, czy nie przejść na indywidualną subskrypcję. Zastanawiałem się, czy cena 19,99 złotych nie jest za wysoka. Wahałem się długo, ale Google podjęło za mnie decyzję. Teraz jest za drogo. Kiedy YouTube podnosi ceny i nie daje nic w zamian, to można przypuszczać dlaczego tak robi.

Na koniec dodam, że, YouTube podnosi ceny w Argentynie, Australii, Austrii, Chile, Niemczech, Polsce i Turcji.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst