Nie odkryję niczego wielkiego jeśli napiszę wam, że istnieje aplikacja, która pozwala na oglądanie filmów Youtube bez reklam i to za darmo! Wiele osób słyszało już o aplikacji NewPipe, ale część z was wysyła mi zapytania o takie rozwiązania.

Youtube bez reklam i za darmo.

O Newpipe wspominałem już przy okazji opisywania ciekawych aplikacji FOSS. Jednak to było bardzo dawno temu i warto odświeżyć informacje o tej aplikacji.

Screenshot 20230917 132838

Aplikację NewPipe znajdziecie w repozytorium F-Droid. Tutaj możecie przeczytać czym co to jest F-Droid.

Możliwości NewPipe.

NewPipe niewiele różni się od klasycznej aplikacji Youtube, przynajmniej jeśli chodzi o obsługę. Natomiast, możliwości są już zupełnie inne. To jest oczywiste, bo NewPipe nie może czerpać garściami z wszystkich funkcji Youtube Premium.

W NewPipe możecie oglądać filmy bez reklam i to za darmo. Możecie również słuchać muzyki na wyłączonym ekranie smartfona. Jednak, nie można się zalogować, nie można pisać komentarzy i nie można oglądać „shortsów”.

Akurat tych ostatnich mi nie brakuje w tej aplikacji, ale logowanie byłoby przydatne. Niestety, trzeba sobie radzić w inny sposób. Jeśli chcecie, to możecie zaimportować swoją listę subskrypcji do aplikacji NewPipe. Wystarczy skorzystać z poradnika na tej stronie.

Czy korzystanie z NewPipe jest legalne? Podobno tak. Czy jest etyczne? To już sami musicie sobie odpowiedzieć. Czy wspieracie twórców odsłonami, czy może kliknięciami w reklamy? Wielu z nich ma swoich sponsorów i zrezygnowali z wyświetlania reklam Google. Więc odsłonami „płacicie” za ich pracę. Jednak, jest to temat na dłuższą rozmowę.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst