Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Wiemy już, że Xiaomi 14 zadebiutuje 26 października z nowym systemem HyperOS. Pozostało niewiele czasu do tej premiery, a my wiemy już prawie wszystko o tym smartfonie. Od dawna widzieliśmy, że Xiaomi 14 będzie napędzany flagowym procesorem Snapdragon 8 Gen 3, ale nie mogliśmy zobaczyć jego wyglądu na zdjęciach dobrej jakości.

Xiaomi 14 oficjalne zdjecia

To się zmieniło jakiś czas temu i do sieci wyciekły grafiki prezentujące najnowszego flagowca. Nie trudno zaważyć na kim wzorowała się firma Xiaomi. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz. Mi to jednak nie przeszkadza, bo uważam, że to dobrze jeśli konkurenci inspirują się nawzajem.

Xiaomi 14 oficjalne 1

Muszę przyznać, że flagowce Xiaomi, Apple i Samsunga są bardzo ładne i akurat trafiają w mój gust. Wolę takie projekty niż te z zakrzywionymi ekranami i bardzo zaokrąglonymi ramkami. Dlatego wiem już, że nie będę zwolennikiem Google Pixel 8a. Z kolei Xiaomi 14 wygląda rewelacyjnie i kolejny raz widać, że firma nawiązuje do konkurenta – Apple.

Xiaomi 14 oficjalne 12

Mam nadzieję, że do świetnego wyglądu dołączy świetne oprogramowanie HyperOS. Jednak tutaj mam pewne wątpliwości, bo z ostatnich zrzutów ekranu można wywnioskować, że będzie to kolejna cukierkowa fantazja giganta. W ogóle nie przemawia do mnie ten styl i nie pasuje do takiego projektu. Bliżej mi do oprogramowania Samsung One UI 5 lub 6. Wolałbym nawet iOS niż rozwiązanie Xiaomi.

Zostaw odpowiedź