Wiemy już, że Xiaomi 14 zadebiutuje 26 października z nowym systemem HyperOS. Pozostało niewiele czasu do tej premiery, a my wiemy już prawie wszystko o tym smartfonie. Od dawna widzieliśmy, że Xiaomi 14 będzie napędzany flagowym procesorem Snapdragon 8 Gen 3, ale nie mogliśmy zobaczyć jego wyglądu na zdjęciach dobrej jakości.

Xiaomi 14 oficjalne zdjecia

To się zmieniło jakiś czas temu i do sieci wyciekły grafiki prezentujące najnowszego flagowca. Nie trudno zaważyć na kim wzorowała się firma Xiaomi. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz. Mi to jednak nie przeszkadza, bo uważam, że to dobrze jeśli konkurenci inspirują się nawzajem.

Xiaomi 14 oficjalne 1

Muszę przyznać, że flagowce Xiaomi, Apple i Samsunga są bardzo ładne i akurat trafiają w mój gust. Wolę takie projekty niż te z zakrzywionymi ekranami i bardzo zaokrąglonymi ramkami. Dlatego wiem już, że nie będę zwolennikiem Google Pixel 8a. Z kolei Xiaomi 14 wygląda rewelacyjnie i kolejny raz widać, że firma nawiązuje do konkurenta – Apple.

Xiaomi 14 oficjalne 12

Mam nadzieję, że do świetnego wyglądu dołączy świetne oprogramowanie HyperOS. Jednak tutaj mam pewne wątpliwości, bo z ostatnich zrzutów ekranu można wywnioskować, że będzie to kolejna cukierkowa fantazja giganta. W ogóle nie przemawia do mnie ten styl i nie pasuje do takiego projektu. Bliżej mi do oprogramowania Samsung One UI 5 lub 6. Wolałbym nawet iOS niż rozwiązanie Xiaomi.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst