Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Xiaomi 14 Ultra może zostać oficjalnie zaprezentowany już za mniej niż miesiąc. Według najnowszych doniesień z Chin, ten flagowy model z systemem Android ma zadebiutować pod koniec lutego. Niektóre przecieki mówią, że Xiaomi 14 Ultra pojawi się już na targach MWC w Barcelonie. Telefon również zwrócił na siebie uwagę po niedawnym pojawieniu się w bazie danych Geekbench.

Wydajność na wysokim poziomie

Xiaomi 14 Ultra ma stanowić szczytowe osiągnięcie w serii, oferując najmocniejszą specyfikację. Model ten jest wyposażono w procesor Snapdragon 8 Gen 3, wsparty do 16GB pamięci LPDDR5X RAM oraz do 1TB pamięci UFS 4.0.

Wyświetlacz OLED Xiaomi 14 Ultra z rozdzielczością 2K i odświeżaniem 120Hz na pewno zapewni świetną jakość obrazu. Bateria o pojemności 5180mAh z szybkim ładowaniem 90W i ładowaniem bezprzewodowym 50W też daje dużo optymizmu.

W zakresie fotografii, Xiaomi 14 Ultra ma zaoferować znaczącą aktualizację, w tym 50MP główny tylny aparat z sensorem Sony LYT-900 1-calowym i zmienną przysłoną f/1.6 do f/4.0. Do tego dołączą 50-megapikselowy aparat ultraszerokokątny, teleobiektyw 50 Mpix i teleobiektyw peryskopowy 50 Mpix, tworząc bardzo obiecujący zestaw narzędzi fotograficznych.

xiaomi 13 ultra2

Telefon ma również wyświetlacz OLED z zakrzywionymi krawędziami, rozdzielczością 2K i odświeżaniem 120Hz, baterię o pojemności 5,180mAh z szybkim ładowaniem 90W przewodowym i 50W bezprzewodowym, ultradźwiękowy skaner odcisków palców w ekranie, dwukierunkową komunikację satelitarną i system operacyjny Android 14 z nakładką HyperOS.

W oczekiwaniu na oficjalną premierę, Xiaomi 14 Ultra pojawił się w nowym wpisie Geekbench, gdzie wariant z 16GB RAM uzyskał wyniki 9,317 w teście jednordzeniowym CPU i 26,523 w teście wielordzeniowym CPU. Dla porównania, Galaxy S24+ z procesorem Exynos 2400 uzyskał odpowiednio 9,043 i 25,655.

Xiaomi 14 Ultra w Europie?

Choć wcześniejsze modele, takie jak Xiaomi 11 Ultra i 12S Ultra, były ograniczone do rynku chińskiego, istnieje nadzieja na globalne wprowadzenie Xiaomi 14 Ultra. Spekuluje się, że firma może ogłosić globalny start wszystkich trzech modeli Xiaomi 14 podczas MWC 2024 w Barcelonie.

Pojawiają się także doniesienia, że Xiaomi 14 Ultra miałby kosztować mniej niż 1499 euro. Dla wielu to wciąż duża suma, ale biorąc pod uwagę historię wcześniejszych modeli, można przypuszczać, że po kilku miesiącach cena smartfona Xiaomi znacznie spadnie. Telefony tej marki nigdy nie utrzymywały swoich cen przez długi czas. Moim zdaniem, Xiaomi 14 Ultra będzie ciekawą alternatywą dla OnePlus 12, ale z lepszym aparatem.

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie Xiaomi 14 Ultra, entuzjazm i spekulacje wokół tego urządzenia rosną. Z potencjalną premierą pod koniec lutego, Xiaomi ma szansę na wielki sukces. Jednak wszystko zależy od tego, czy pojawi się w Europie i czy użytkownicy pokochają nowy system HyperOS.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Leave A Reply