Seria Galaxy S24 od Samsunga ma być zaprezentowana w połowie stycznia 2024 roku, ale nie trzeba na to czekać. Do sieci wyciekły oficjalne grafiki przedstawiające smartfony z serii Galaxy S24. Najnowsze materiały zgadzają się z grafikami Galaxy S24 Ultra, które pojawiły się kilka dni temu (tu i tu).

Poniżej zdjęcia Galaxy S24 Ultra i Galaxy S24+ z poprzednich wycieków.

Oficjalne rendery serii Galaxy S24.

Wróćmy jednak do najnowszych informacji na temat Galaxy S24. Windows Report opublikował oficjalne rendery Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Raport zawiera również pełną specyfikację każdego z trzech nadchodzących telefonów, a także kilka informacji na temat systemu chłodzenia. Podobno Galaxy S24 i Galaxy S24+ będą dostępne w czterech kolorach: Amber Yellow, Cobalt Violet, Marble Grey, and Onyx Black. Natomiast Galaxy S24 Ultra ma być dostępny w czterech opcjach kolorystycznych: Titanium Black, Titanium Grey, Titanium Violet i Titanium Yellow. Niestety, ale nie podano, czy każdy z tych wariantów trafi do wszystkich krajów.

Specyfikacja Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra.

Wiemy doskonale, że Galaxy S24 Ultra trafi na rynek z tytanową ramką i procesorem Snapdragon 8 Gen 3. Z kolei Galaxy S24 do Polski trafi zapewne z procesorem Exynos 2400, ale co z resztą specyfikacji? Na szczęście pojawiły się świeże i pewne informacje na temat całej serii, które powinny zainteresować potencjalnych użytkowników.

Potwierdzają się plotki o tym, że Galaxy S24 trafi na rynek z „tylko” 8 GB pamięci RAM. Natomiast wersja Galaxy S24+ pojawi się w dwóch wariantach: 8GB i 12GB pamięci RAM. Z kolei Galaxy S24 Ultra na rynek zostanie wprowadzony tylko w jednej wersji z pamięcią 12GB RAM.

Według najnowszych informacji Galaxy S24 Ultra posiada cztery aparaty na tylnej obudowie: główny o rozdzielczości 200 MP, ultraszerokokątny o rozdzielczości 12 MP, teleobiektyw o rozdzielczości 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i główny o rozdzielczości 50 MP z 5-krotnym zoomem optycznym. Ponadto wszystkie nadchodzące modele Samsunga mają mieć znacznie większe i wydajniejsze systemy chłodzenia komorą parową. Galaxy S24 ma mieć system komory parowej o 1,5 razy większej pojemności niż Galaxy S23, a Galaxy S24+ ma mieć system komory parowej o 1,6 razy większej pojemności niż Galaxy S24+. Galaxy S24 Ultra ma mieć system chłodzenia komorą parową o 1,9 razy większej pojemności niż już duży system w Galaxy S23 Ultra.

Jeśli chodzi o wiadomości dotyczące aparatów, to potwierdzają się wcześniejsze plotki. Wcześniej jednak nie mieliśmy za wiele informacji na temat chłodzenia. Miejmy nadzieję, że Samsung dobrze sobie z tym poradził w przypadku Galaxy S24 i Exynosa 2400. Chociaż tutaj nie mam tak dużych obaw, jak w przypadku czasu pracy na baterii. Kiedy pierwszy raz przeczytałem, że Samsung wraca we flagowcach do procesorów Exynos, to od razu przypomniał mi się kiepski Galaxy S22. Nadal nie rozumiem, jak to się stało, że tak doświadczony producent stworzył takiego smartfona, a niedługo potem wydał tańszego Samsunga Galaxy A54, który pod względem czasu pracy na baterii przewyższa flagowy model.

Inne funkcje, które mają się pojawić w Galaxy S24 i Galaxy S24+, to Wi-Fi 6E, a w Galaxy S24 Ultra – Wi-Fi 7. Wcześniej już dowiedzieliśmy się i kolejny raz otrzymaliśmy potwierdzenie, że smartfony będą wyposażone w różne funkcje oparte na sztucznej inteligencji i generatywnej sztucznej inteligencji.

Galaxy S24 ma mieć 6,2-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+ i baterię o pojemności 4 000 mAh z „szybkim ładowaniem” 25 W. Galaxy S24+, z 6,7-calowym ekranem OLED QHD+, ma mieć baterię o pojemności 4 900 mAh i szybkie ładowanie 45 W. Natomiast Galaxy S24 Ultra ma zachować pojemność baterii 5 000 mAh z poprzedniego modelu, a także 6,8-calowy ekran OLED QHD+ i szybkie ładowanie 45 W.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst