Każdy kto interesuje się komputerami i smartfonami zna program VLC. Jest to darmowe narzędzie do odtwarzania praktycznie wszystkiego. Od plików wideo, po listy odtwarzania m3u. Polecany przez większość użytkowników i dostępny na większość systemów operacyjnych.

Wiele osób twierdzi, że obecny wygląd trąci poprzednią dekadą lub jeszcze wcześniejszym okresem. Zgadzam się z nimi, ale dla mnie liczy się funkcjonalność. W odtwarzaczu VLC jest niewiele elementów, które bym poprawił. Jednak ludzie, którzy stoją za tym oprogramowaniem doszli do wniosku, że najwyższy czas coś zmienić.

W tym roku VLC obchodzi okrągłą rocznicę istnienia. To już 20 lat odkąd pojawił się na rynku i to jest dobra okazja do ogłoszenia zmian. Miejmy nadzieję, że dobrych zmian.

Na pewno będziemy świadkami zmiany wyglądu. Dzięki niemu VLC nie będzie odstawać od obecnych rozwiązań.

vlc4

O nowościach niewiele wiadomo w tej chwili, ale pojawiają się plotki. Przede wszystkim chodzi funkcje znane z Plex. Mowa tutaj o przesyłaniu strumieniowym bezpłatnych filmów, które wyświetlają reklamy. Niby fajnie, ale mam nadzieję, że nie będzie to nachalna opcja. Wciąż mam w głowie, że jest to darmowy projekt, który miał być pozbawiony reklam.

The application is free of advertisements, spyware, bloatware and other misfeatures that could be deceptive to its users.

Więcej informacji powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery nowej wersji. Mam nadzieję, że wraz z nowym wyglądem i możliwościami nie zabiorą nam obecnej funkcjonalności.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst