Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Użytkownicy mają szeroki wybór dobrych przeglądarek na Androida. Mimo to, Firefox odgrywa kluczową rolę w tej układance, przeciwstawiając się gigantom i przełamując bariery dzięki swojemu silnikowi Gecko.

Niestety, Mozilla przez pewien czas zaniedbywała, a następnie ignorowała potrzeby swoich użytkowników korzystających z tabletów. Chociaż korzystanie z Firefox na telefonach z Androidem przebiega płynnie i bezproblemowo, ale kiedy przechodzimy na tablety z Androidem, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Aplikacja na tablety to w zasadzie powiększona wersja aplikacji na smartfony, która nie wykorzystuje dodatkowej przestrzeni ekranowej, jaką oferują tablety. Na szczęście, już w styczniu dowiedzieliśmy się, że Mozilla pracuje nad wersją aplikacji zoptymalizowaną pod kątem tych urządzeń.

Wygląda na to, że deweloperzy są coraz bliżej wprowadzenia tej zmiany na szerszą skalę, a zaktualizowany pasek kart pojawi się w najnowszej wersji Nightly. Został odkryty przez jednego z blogerów.

Pasek kart dla tabletów z Androidem znajduje się w ukrytych ustawieniach (Secret Settings) Firefox. Aby odblokować te ustawienia należy przejść do Ustawienia> Informacje o Firefox Nightly i pięć razy kliknąć na logo Firefox.

Muszę przyznać, że oczekiwanie na tę aktualizację trwało zdecydowanie za długo. Szczerze liczyłem na to, że zdążę przetestować tę wersję przed zwrotem testowanego tabletu Galaxy Tab S9 FE, ale niestety, nie udało się to osiągnąć.

Jak podkreśla blog Android Police, już dziewięć lat temu pierwsi użytkownicy zaczęli zgłaszać swoje prośby o zmiany w interfejsie Firefox na tabletach. Zgadzacie się, że to długi okres, zwłaszcza w świecie Androida. Warto jednak dodać, że Mozilla prawdopodobnie planuje kompleksową przebudowę interfejsu Firefox dla tabletów.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst