Zobacz serię tekstów o Linuksie:

W roku, kiedy Australia zostaje odcięta od ważnych funkcji na FB. W roku, kiedy inne kraje myślą by podążać podobną ścieżką, którą przetarła Australia. W roku, kiedy popularna akcja #deletefacebook rośnie w siłę. W tym roku będziemy spędzać jeszcze więcej czasu w social media. Tak przynajmniej mówią statystyki i analizy. Nigdy nie można traktować ich jako pewnik, ale warto przyjrzeć się liczbom, bo są ciekawe.

Screenshot 20210220 100551

Tak samo ciekawie i przyciągająco brzmi tytuł wpisu. Nie jest mój, tak zaczyna się tekst, który pojawił się na stronie ZDNet. Tam też udostępniono te informacje i pokazano jaką moc mają sieci społecznościowe. Po raz kolejny możemy przekonać się, że jesteśmy od nich mocno uzależnieni. To już nie powinno być tajemnicą i mnie w ogóle nie dziwi ten nałóg, bo zapoznałem się z mechanizmami działania dawno temu.

Wszystkie dane zostały udostępnione przez Hootsuite, które można pobrać za darmo ze strony internetowej. Raport cyfrowy 2021, można pobrać uwzględniając różne dane. Sami wybieracie, czy chcecie poczytać o statystykach globalnych, czy lokalnych. Lokalne dotyczą 12 krajów, ale nie znajdziecie tam Polski. Dlatego lepiej zająć się globalnymi danymi.

Screenshot 20210220 100930

Dzięki raportowi można dojść do wniosku, który został zawarty w tytule. Użytkownicy mediów społecznościowych spędzą łącznie 420 milionów lat, korzystając z mediów społecznościowych w 2021 roku. Jest to ogromna liczba, tylko nie dziwi tak bardzo. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok przybywa klientów takim firmom jak Youtube, Facebook czy Twitter. W momencie tworzenia raportu dostęp do sieci społecznościowych miało około 4,2 miliarda ludzi na całym świecie. Wartość ta wzrosła, w porównaniu z poprzednim rokiem, o około 13,2%. Z roku na rok będziemy mówić o większych sumach, bo coraz więcej ludzi będzie otrzymywać dostęp do internetu.

W niektórych krajach akcja #deletefacebook przyniesie skutek, ale nie wolno zapominać o krajach rozwijających się. W takich miejscach ludzie są na początku swojej drogi z takimi rozwiązaniami. Facebook, Twiiter i inne sieci będą dla nich wielkim oknem na świat. To tam trzeba upatrywać wzrostów, obok wejścia w świat cyfrowy młodych ludzi.

Nie jest też zaskoczeniem to, że większość, ponad 92% użytkowników sieci społecznościowych korzysta z nich za pomocą smartfonów.

W USA na jednego użytkownika przypada aż siedem kont mediów społecznościowych różnego typu. Spędza on średnio dwie godziny dziennie w social media. Ilość kont społecznościowych jakoś mnie nie dziwi, bo rodzajów jest pełno, od TikToka po Snapchata. To jest akurat mało zaskakujące. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że mowa o aktywnych użytkownikach. Normalnością stało się posiadanie wielu kont i skakanie pomiędzy nimi.

ZDNet

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst