To może być ciekawa przeciwwaga dla Google Pixel 4a.

Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy zobaczyć nowego smartfona od Nokii. Chodzi o model 5.4, który zapowiada się na ciekawego konkurenta dla tańszego Pixela od Google. Ta wiadomość bardzo cieszy, bo Pixel 4a jest słabo dostępny w Polsce, beznadziejnie wyceniany, a dodatkowo użytkownicy zgłaszają kłopoty z tym modelem.

Na szczęście rynek nie lubi pustki i Nokia już szykuje się do walki o ten segment i wydaję mi się, że może mieć dobre argumenty. Przede wszystkim jest nią cena. Nokia 5.4 ma być wyceniona na około 269 dolarów. To jest prawie o 100 dolarów mniej niż Google Pixel 4a. Dodatkowo Nokia pozbywa się tzw. notcha i wzorem Google będzie korzystać z “oczka”.

Jeśli chodzi o same wnętrzności, to smartfony nie będą konkurować ze sobą bezpośrednio, ale można pokusić się o ich porównywanie. Nokia zostanie wyposażona w procesor Snapdragon 660 i 4GB pamięci RAM. Do użytku klientów oddane będzie 128GB pamięci na dane. Google Pixel 4a wypada trochę lepiej, ale nie skreślałbym całkowicie Nokii 5.4.

W sieci nie ma jeszcze oficjalnych zdjęć prezentujących smartfona Nokii. Pojawiły się jednak grafiki przedstawiające bryłę Nokii 5.4.

Biorąc pod uwagę cenę, system, producenta i podzespoły, bardzo jestem ciekawy tego modelu. Jestem zdania, że w segmencie tanich smartfonów zawsze warto gościnnie przywitać interesującego przedstawiciela. Czas pokaże jak będzie spisywać się w praktyce. Mam nadzieję, że uda mi się otrzymać jakiś egzemplarz do testów.

ź: GSMarena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts