Pamiętam jakie było zainteresowanie mediów przed premierą smartfona Nothing. Balon był bardzo mocno pompowany, ale na szczęście z tego projektu wyszło wiele dobrego. Użytkownicy przyjęli ten sprzęt bardzo pozytywnie, a sam smartfon wniósł trochę świeżości na rynku. Nie mój klimat, ale doceniam oryginalne podejście.

nothing phone

Nothing Phone 2 był znacznym krokiem naprzód w porównaniu z poprzednikiem, oferując lepszą jakość wykonania, większy ekran i mocniejsze podzespoły. Jednak te ulepszenia miały swoją cenę. Nothing Phone 2 wciąż jest atrakcyjny pod względem stosunku jakości do ceny, ale nie oferuje już tak dużej wartości jak pierwotna wersja. Według najnowszych plotek, firma pracuje nad tańszą wersją Nothing Phone 2, a nowy wyciek pokazuje nam jej oraz ujawnia specyfikację i cenę. Przed wami Nothing Phone 2a.

Najważniejsze parametry Nothing Phone 2a:

  • ekran 120Hz OLED
  • procesor Dimensity 7200
  • pamięć 8/128GB
  • 50MP dual camera
  • Nothing OS 2.5
  • Android 14
  • Sterowanie Glyph na podobnej zasadzie jak w przypadku Nothing 2, ale z pewnymi ograniczeniami.
GBd7clGX0AABwtY

Telefon Nothing 2a, który ma się wkrótce pojawić, będzie prawdopodobnie wyposażony w ekran OLED 120 Hz, procesor Dimensity 7200 i 8 GB pamięci RAM z 128 GB pamięci wewnętrznej. Ten zaawansowany procesor MediaTek klasy średniej, wyprodukowany w technologii 4 nm przez TSMC, ma osiem rdzeni, w tym 2 rdzenie Cortex-A715 i 6 rdzeni Cortex-A510, oraz kartę graficzną Arm Mali-G610 MC4. Nie jest on tak szybki jak Snapdragon 2+ Gen 8 z telefonu 1, ale powinien zapewniać wystarczającą wydajność. Jeśli nie używasz wymagających aplikacji lub gier, to nawet nie odczujesz różnicy w szybkości.

Na tylnej stronie Phone 2a znajdować się będzie podwójny aparat 50 MP, z czego jeden prawdopodobnie będzie miał obiektyw ultraszerokokątny. Tył telefonu zostanie rzekomo przeprojektowany, aby umieścić na nim mniejszą wersję świateł Glyph. Telefon będzie działał na systemie Nothing OS 2.5 opartym na Androidzie 14 i rzekomo będzie oferował sterowanie Glyph podobne do Phone 2, choć z mniejszymi możliwościami dostosowywania.

Nothing Phone 2a ma zostać zaprezentowany przez firmę na targach MWC 2024 w Barcelonie, które odbędą się w przyszłym roku 26 – 29 lutego. To jedno z najważniejszych wydarzeń mobilnych roku, a firma Nothing zaplanowała swoją prezentację na wieczór 27 lutego. Smartfon ma być dostępny w sprzedaży wkrótce po oficjalnej premierze. Jego cena ma wynieść około 400$.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst