Aktualizacja: Samsung udostępnia aktualizację One UI 6.0 Beta w Polsce.

Pierwsze stabilne kompilacje One UI 6 prawdopodobnie zobaczymy do końca października 2023 r. Oprogramowanie bazuje na systemie Android 14, a ten ma zadebiutować dopiero wraz ze smartfonem Google Pixel 8.

Jednak, niedawno Samsung zwolnił blokadę i udostępnił wersję One UI 6 Beta użytkownikom z USA, Niemiec i Południowej Korei. Dzięki tej możliwości mamy okazję poznać One UI jeszcze przed premierą. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze materiały wideo i pierwsze wrażenia z użytkowania.

Tutaj znajdziecie listę urządzeń Samsunga, które otrzymają aktualizację do One UI 6.

Wszystko wygląda lepiej.

W serwisie Youtube pojawił się dosyć wyczerpujący materiał z prezentacji One UI 6.0 Beta. Dzięki youtuberowi możemy zobaczyć w pełnej okazałości nowe oprogramowanie Samsunga i moim zdaniem wygląda znakomicie. Widać tutaj kawał dobrej roboty. Jest to kolejny krok w celu ulepszenia ekosystemu Samsunga.

(68) OneUI 6.0 Beta 1 – I Loved It! – YouTube

Oczywiście, widać inspiracje innymi systemami i według mnie jest to taki bardzo udany mix. Czerpano tutaj z iOS, HarmonyOS i zostawiono trochę z czystego Androida. Wyszło fantastycznie, przynajmniej na filmikach i w pierwszych testach na portalach technologicznych.

Moim zdaniem czerpanie od innych jest dobre, przynajmniej jeśli chodzi o te dobre rozwiązania. Tak też jest tutaj. Dobrym przykładem jest możliwość ustawienia gestu ściągania górnego paska. Można ustawić gest, który znany jest użytkownikom iOS, który pozwala na szybki dostęp do ustawień jeśli pasek ściągnie się po prawej stronie. Natomiast, powiadomienia można podejrzeć ściągając pasek po lewej stronie. Producent nie narzuca tego, ale daje możliwość włączenia takiej opcji.

Widżety aparatu – najlepsza nowość.

Może was to dziwić, ale dla mnie najfajniejszą i być może najbardziej praktyczną nowością jest widżet aparatu. Samsung rozwiązał to genialnie i tym sposobem kupił mnie całkowicie.

Nie wiem jak wy, ale od zawsze drażniło mnie to, że po włączeniu aplikacji Aparat musiałem od nowa ustawiać parametry. Niektóre aplikacje miały możliwość przejścia od razu do wybranego trybu. Jednak, nie miały opcji zapisywania konkretnych ustawień aparatu. Właśnie to wprowadza Samsung w nowym widżecie Aparatu.

oneui 6 camera widget 2
(xda-developers.com)

Dzięki takiemu prostemu zabiegowi możemy utworzyć kilka widżetów i każdy z nich odpowiada innym ustawieniom. Przypomina to trochę konfigurowalne menu użytkownika znane z aparatów cyfrowych. Możesz ustawić wiele parametrów, także w trybie profesjonalnym, które są potrzebne w zależności od scenerii, którą fotografujesz. Zapisujesz to wszystko pod postacią widżetu.

Dzięki takiej funkcji można zapisywać parametry pod fotografię uliczną, krajobraz, portret, czy inne sytuacje. Po prostu rewelacja. Jestem pozytywnie zaskoczony i dzięki tej nowości Samsung wchodzi poziom wyżej.

Inne nowości.

Oczywiście, One UI 6.0 to nie tylko widżety i proste akcje z górnym paskiem. Jest to całkiem nowe oprogramowanie, które zostało przepisane pod obecne czasy. Jest wiele zmian i warto wyróżnić jeszcze:

  • Nowe powiadomienia.
  • Nowe szybkie ustawienia.
  • Nowy odtwarzacz multimedialny.
  • Jeszcze bardziej konfigurowalny ekran blokady.
  • Automatyczna blokada aplikacji (nie do końca wiem jak to ma działać).
  • Wiadomości o obcych trackerach (np. AirTags).

Testujecie nową wersję Samsung One UI 6.0 Beta?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst