Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Samsung Galaxy S25 Ultra ma porzucić kanciaste krawędzie na rzecz zaokrąglonego designu inspirowanego Galaxy Note 7 z 2016 roku. Ta zmiana oznacza odejście od charakterystycznego wyglądu serii Ultra, która dotychczas wyróżniała się na tle innych modeli Galaxy S.

Który telefon Samsung Galaxy wybrać - Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra

  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
  • 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 3120×1440 px
  • częstotliwość odświeżania 120 Hz
  • S Pen w zestawie

Źródła podają, że Galaxy S25 Ultra ma nawiązywać akurat do Note 7, ale dlaczego akurat do tego modelu? Przecież późniejsze warianty również miały zaokrąglone ekrany w narożnikach. Chodzi o wywołanie sensacji, że Galaxy S25 Ultra będzie cofać się do 2016 roku (debiut Note 7)?

note 7

Czy aby na pewno Samsung chciałby porównywać Galaxy S25 Ultra do Note 7? Przecież wiele osób pamięta, z jakiego powodu tamta seria była znana. Wystarczy przypomnieć wybuchające baterie. To będzie ciekawe nawiązanie do telefonów Note 7.

Plotki sugerują, że Galaxy S25 Ultra zachowa płaski ekran, który zadebiutował w Galaxy S24 Ultra. Oznacza to, że Samsung prawdopodobnie nie powróci do mocno zakrzywionych wyświetlaczy stosowanych w starszych modelach Galaxy Note.

Czy ta zmiana stylistyki ma sens z punktu widzenia strategii marki? Wydaję mi się, że tak, ale z mojego punktu widzenia (potencjalnego użytkownika) obecny design Galaxy S24 Ultra jest najładniejszy z całej serii flagowców.

Pomimo uzasadnienia biznesowego, reakcje na plotki o zmianie designu są w większości negatywne. Wielu użytkowników, zwłaszcza fanów Galaxy Note, uważa kanciasty design za element tożsamości wizualnej serii Galaxy S Ultra.

Oprócz zaokrąglonych rogów, Galaxy S25 Ultra ma być również najcieńszym modelem Ultra od czasu Galaxy Note 20 Ultra, z grubością obudowy wynoszącą 8,4 mm.

Pojawiają się również plotki o możliwym zastosowaniu procesorów MediaTek w Galaxy S25 Ultra z powodu rosnących kosztów chipsetów Qualcomm i niskiej wydajności produkcji własnych układów Exynos firmy Samsung.

W kwestii aparatów, Galaxy S25 Ultra ma zachować konfigurację z czterema obiektywami, ale mogą pojawić się ulepszenia w postaci 50-megapikselowego aparatu z 3-krotnym zoomem optycznym i 50-megapikselowego obiektywu ultraszerokokątnego.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst