Nie ukrywam, że jestem fanem smartfonów Sony Xperia. Nie ukrywam też, że jestem antyfanem oprogramowania w smartfonach Sony Xperia. Przez długi czas byłem posiadaczem telefonu Xperia 5 i jeśli chodzi o wykonanie, to byłem bardzo zadowolony. Ergonomia jest na wysokim poziomie, ale co z tego, skoro producent zaniedbuje wsparcie oprogramowania?

Sony Xperia 3w2.

Kilka dni temu Sony zapowiedziało premierę nowego urządzenia i będzie to smartfon. Czy chodzi o nową Xperię 5 V? Prawdopodobnie tak. Jednak producent może nas zaskoczyć czymś ciekawym i będzie to raczej aparat. W opisie widać informację 3w2, a to prawdopodobnie oznacza, że będziemy mieć do czynienia z 2, a nie 3 oczkami na tylnej obudowie. Co zresztą widać na głównej grafice.

zapowiedz sony

Sony może zaprezentuje smartfona, w którym udało się zintegrować główny obiektyw z tele obiektywem. Byłoby to ciekawe rozwiązanie i trzymam kciuki żeby tak było. Jestem też pewny, że nowa Xperia będzie dobrze radziła sobie ze zdjęciami, tak samo jak jej poprzedniczki.

Nowe urządzenie zostanie zaprezentowane w Japonii już 1 września, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału Sony w serwisie YouTube.

Smartfon Xperia 5 V prawdopodobnie zostanie zaprezentowany z procesorem Snapdragon 8 Gen 2, 16 GB pamięci RAM i pamięcią masową o pojemności do 1 TB. Telefon ma być wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh i obsługiwać ładowanie 33W. No i jak przystało na sony, Xperia ma mieć swoje proporcje i ekran 6,5″.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst