Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Podczas targów MWC 2024, Don McGuire, szef marketingu Qualcomm, podzielił się ciekawymi informacjami. Już w październiku 2024 roku, na konferencji Qualcomm Snapdragon Summit, zaprezentowany zostanie nowy procesor – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.

Ale to nie wszystko! McGuire zdradził także, że w sercu tego procesora znajdziemy niestandardowy rdzeń o nazwie Orion. To ten sam, który Qualcomm zastosował w swoim chipsecie Snapdragon X Elite dla komputerów PC z Windowsem, zaprezentowanym rok wcześniej.

Snapdragon 8 Gen 4 zapowiada się jako godny następca swojego poprzednika, Snapdragona 8 Gen 3, i ma zostać nowym flagowym procesorem Qualcomm dla smartfonów. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie on będzie sercem nadchodzących flagowców największych marek.

Wiele na to wskazuje, że Samsung planuje wykorzystać Snapdragona 8 Gen 4 w swojej przyszłorocznej serii Galaxy S25. Co więcej, Koreańczycy prawdopodobnie postawią na specjalną wersję tego chipsetu „For Galaxy”, która ma oferować jeszcze szybsze taktowanie rdzeni dla lepszej wydajności. Jest to znana polityka firmy, która sprawdziła się w innych telefonach.

Co ciekawe, plotki głoszą, że Snapdragon 8 Gen 4 będzie produkowany w 3nm procesie technologicznym drugiej generacji od TSMC. Dzięki temu ma być wydajniejszy i bardziej energooszczędny niż jego poprzednik, który korzystał z pierwszej generacji tego procesu. Dodatkowo, mówi się, że nowy procesor będzie miał dwa główne rdzenie i sześć rdzeni wysokiej wydajności.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst