Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


O tym, że Snapdragon 8 Gen 3 trafi do Samsunga Galaxy S24 Ultra wiemy już od jakiegoś czasu. Te plotki nie są nam obce, ale nie wiemy jeszcze, przynajmniej oficjalnie, czy procesor trafi do smartfonów skierowanych na wszystkie rynki. Tak prawdopodobnie się stanie i najnowszy flagowiec z procesorem Snapdragon trafi również do Polski.

Teraz jednak poznaliśmy inne interesujące fakty. Ktoś w USA przeprowadził testy wydajności i udostępnił je w sieci. Dzięki nim możemy zobaczyć z jaką jednostką będziemy mieć do czynienia.

Test Snapdragon 8 Gen 3

Wydajność nowego procesora Snapdragon 8 Gen 3.

W sieci krążą plotki o tym, że nadchodzący procesor jest o 40% mocniejszy niż Snapdragon 8 Gen 2, przynajmniej jeśli chodzi o wydajność GPU. A jak prezentuje się wydajność w przypadku ujawnionych testów? Poniżej możecie zobaczyć porównanie obecnie wykorzystywanej jednostki do tej, która ma nadejść:

Wydajność procesora jednordzeniowego (single-core performance):

  • Snapdragon 8 Gen 2: 1,895 punktów.
  • Snapdragon 8 Gen 3: 2,234 punkty.

Wydajność procesora wielordzeniowego (multi-core performance):

  • Snapdragon 8 Gen 2: 5,062 punkty.
  • Snapdragon 8 Gen 3: 6,807 punktów.

Najnowszy procesor zostanie zaprezentowany podczas konferencji Snapdragon Summit jeszcze w tym miesiącu. Obok niego dojdzie do bardzo ciekawej prezentacji procesorów Snapdragon X, które trafią na rynek komputerowy. Warto więc czekać na te premiery, bo będą one definiowały wiele rzeczy w przyszłym roku.

Zostaw odpowiedź