Jeśli gubicie się w nowych smartfonach Xiaomi, to wyjaśniam, że nie będzie lepiej. Firma chce mieć na rynku jeszcze więcej wariantów i edycji specjalnych swoich flagowców.

Mówi się, że Xiaomi pracuje nad Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro na rynek chiński. Oba modele mają pojawić się na rynku już w listopadzie, tego roku. W ofercie może znaleźć się także mocniejszy Xiaomi 14 Ultra, który ma zadebiutować w marcu 2024 roku. Do tego pojawiły się doniesienia, że ​​może pojawić się jeszcze specjalna edycja Xiaomi 14 Pro.

Xiaomi 14 Pro być może będzie wykonany, przynajmniej częściowo z tytanu. Chodzi zapewne o jego ramkę, tak samo jak w przypadku kolejnego flagowca Samsung Galaxy S24 Ultra. Do tego dojdzie ekran, który ma być pokryty nanoceramicznym szkłem.

Xiaomi 14 Pro ma być wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen. 3, w baterię o pojemności 5000 mAh. Krążą też plotki o ładowaniu 120 W i ładowaniu bezprzewodowym 50 W.

Telefon może występować w wariancie z pamięcią do 24 GB pamięci RAM, ale tylko w Chinach. Reszta świata będzie musiała zadowolić się „skromnymi” 12 GB lub 16 GB pamięci RAM. Xiaomi niemal na pewno zastosuje w tym smartfonie pamięć RAM LPDDR5X i pamięć flash UFS 4.0.

W sieci pojawiają się również plotki o tym, że z tyłu znajdzie się 50-megapikselowy aparat główny. Producent ma wykorzystać tutaj czujnik IMX989 firmy Sony. Jest to matryca wielkości 1 cala. Szykuje się więc kolejny ciekawy smartfon do fotografii.

Źródło: thetechoutlook

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst