Wygląda na to, że Samsung postanowił nieco zamieszać w swojej ofercie. Firma ma w planach wypuszczenie na rynek nowszych, bardziej przystępnych cenowo wersji Galaxy A55, czyli modeli Galaxy F55 i Galaxy M55.

Te dwa nowe smartfony mają być dostępne w Indiach i, co interesujące, będą wyposażone w procesory Snapdragon zamiast Exynosów 1480, które znamy z Galaxy A55. Nie ma żadnych informacji o dostępności nowych telefonów w innych krajach.

Według przecieków z Google, które ujawnił portal 91Mobiles, Galaxy M55 zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 7 Gen 1. Te informacje zostały potwierdzone przez wpis telefonu w bazie danych Konsoli Google Play. Co więcej, wskazuje się, że ten sam model może zadebiutować w Chinach jako Galaxy C55. To pokazuje, że Samsung ma szerokie plany dla swojego nowego urządzenia.

Samsung Galaxy M55 Snapdragon

Od jakiegoś czasu zauważam, że Samsung zdaje się podążać ścieżką firm takich jak Xiaomi, wprowadzając coraz większe zamieszanie w nazewnictwo swoich telefonów. Trudno mi zrozumieć cel takiej strategii, ale muszę przyznać, że to podejście nie do końca mi odpowiada.

Galaxy M55, według danych z Konsoli Google Play, ma mieć 8 GB pamięci RAM i działać na systemie Android 14. Pojawiła się też informacja o rozdzielczości ekranu, która ma wynosić FHD+.

Choć konkretne specyfikacje aparatu dla modelu M55 nie zostały jeszcze ujawnione, wcześniejsze doniesienia sugerują obecność potrójnego systemu kamer. Jego poprzednik, M54, debiutował na rynku z aparatem 108 MP.

Samsung wyposażył M55 w baterię o pojemności 5000 mAh, wspierającą szybkie ładowanie 45 W. Dodatkowo, smartfon ma oferować ekran Super AMOLED Infinity-O z częstotliwością odświeżania 120 Hz, czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem, główny aparat z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) i możliwość nagrywania wideo w jakości 4K.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst