Smartfon z aparatem pod ekranem – ile razy słyszeliśmy o takich projektach. Ile razy w sieci przewijały się informacje o zbliżających się smartfonach z taką technologią. W końcu doczekaliśmy się pierwszego telefonu (ZTE Axon 20 5G) w Europie. Smartfon zadebiutował kilka miesięcy temu, ale na chińskim rynku. Dopiero teraz można napotkać anglojęzyczne recenzje na większych serwisach technologicznych. No i co tu dużo pisać, aparat jest kiepski. Osobiście nigdy nie przywiązywałem wagi do przedniego aparatu i aparat pod ekranem traktuję tylko jako ciekawostkę.

Recenzja pojawiła się na stronie The Verge i tam możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia z tego aparatu. Gdyby jednak nie odstraszała was ta ocena, to informuje się, że od dziś można kupić ZTE Axon 20 5G za 449 euro. Dostępny jest na oficjalnej stronie producenta.

Screenshot 2020 12 21 ZTE Axon 20 5G

ZTE oferuje wysyłkę do Polski. Zakup Axon 20 5G nie jest taki zły. Kwota 449 euro jest akceptowalna. Przypomnijmy, że Axon 20 5G został wyposażony w procesor Snapdragon 765G i ekran OLED 6,92″ 90Hz (Full HD+ 2460×1080). Do tego dochodzi 8 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, NFC, ładowanie 30W i bateria 4220 mAh. Resztę informacji znajdziecie na stronie ZTE.

Pomijając fakt, że przedni aparat jest słaby, to smartfon jest przyzwoity i wydaję mi się, że został dobrze wyceniony. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości tego elementu, to odpuść sobie, bo przykładowe zdjęcia pokazują, że nie warto. Reszta jednak jest już do przyjęcia i warta uwagi. ZTE Axon 20 5G może konkurować ze smartfonami z tej samej półki.

Na stronie The Verge porównywano aparat z Google Pixel 5. Jest to słuszne porównanie, bo mają podobną specyfikację. Nie da się ukryć, że Google troszkę lepiej dba o ten element, ale do kogo porównywać, jak nie do lepszych?

Moim zdaniem słaby przedni aparat nie skreśla tego smartfona. Ja w sumie nie zwróciłbym na to w ogóle uwagi. Na pewno znajdą się osoby, którym zależy na stronie technicznej przedniej kamerki i ja także to rozumiem.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst