Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Wczoraj wspominałem o nowych zdjęciach smartfona Galaxy A55 i stwierdziłem, że ten smartfon będzie hitem w Polsce. Jednak dziś otrzymaliśmy informacje o kolejnym telefonie ze stajni Samsunga i muszę stwierdzić, że Galaxy A35 może okazać się jeszcze większym przebojem. Tak, już wcześniej docierały do nas pierwsze rendery tego telefonu, ale były stworzone przez osoby odpowiedzialne za dostarczanie nam plotek. Oczywiście, jeśli „donosiciel” jest sprawdzony, to często plotki się potwierdzają i tak też jest w tym przypadku. Teraz jednak mamy oficjalne grafiki, na których prezentuje się Galaxy A35. Zostały one udostępnione na popularnym blogu.

Wygląd i wykonanie Galaxy A35.

Galaxy A35 będzie następcą dobrze przyjętego modelu Galaxy A34. Jest to tańsza wersja „budżetowca premium” – Galaxy A54. Nie jest tajemnicą, że obydwa smartfony (A34 i A54) często są ze sobą zestawiane. Wielu użytkowników poleca tańszy model, bo tylko minimalnie odstaje od droższego odpowiednika. Jeśli nie zależy wam na nowoczesnym wyglądzie, to spokojnie możecie wybrać Galaxy A34. Co prawda, posiada starszego typu wcięcie na kamerkę, ale reszta parametrów jest bardzo porównywalna do Galaxy A54.

Po zaprezentowaniu Galaxy A35 i Galaxy A55, porównania będzie jeszcze więcej, ponieważ wygląd tych dwóch smartfonów jest do siebie bardzo podobny. Podobnie jak w Galaxy A55, tutaj również widać tzw. Key Island – to nic innego jak „wypukłość” w miejscu przycisków. Moim zdaniem taki zabieg powoduje, że budżetowiec prezentuje się zdecydowanie lepiej. Taki projekt powinien zostać zaprezentowany już dawno temu, bo trzeba przyznać, że Galaxy A34 nie wygląda nowocześnie.

Specyfikacja Galaxy A35.

Niestety, ale o parametrach smartfona Galaxy A35 wiemy niewiele. Ma mieć wymiary 161,6 x 77,9 x 8,2 mm i posiadać 6,6-calowy ekran Super AMOLED, prawdopodobnie o rozdzielczości Full HD+. Oczywiście, nie zabraknie tutaj odświeżania 120Hz, tak jak w przypadku Galaxy A34. Po wyjęciu z pudełka smartfon będzie działał na systemie One UI 6, który jest oparty na Androidzie 14. To dobra wiadomość, ponieważ Galaxy A35 powinien otrzymać cztery duże aktualizacje systemu. Dzięki temu smartfon otrzyma aktualizacje do Androida 18.

Według plotek Samsung zamierza wyposażyć Galaxy A35 w główny aparat tylny o rozdzielczości 50 MP. Jest to jakiś przeskok i na pewno wpłynie na poprawę jakości zdjęć. Dla porównania w Galaxy A34 znajduje się aparat z 48-megapikselowym sensorem. Jednak pozostałe aparaty mogą się nie zmienić, w tym 13-megapikselowy aparat do selfie.

Niektóre plotki wspominały jeszcze o procesorze Exynos 1480, ale nie sądzę żeby Samsung zdecydował się na zastosowanie tego samego rozwiązania, co w przypadku droższego Galaxy A55. Taki zabieg spowodowałby, że smartfony miałyby za wiele wspólnego i „pożerały się” nawzajem.

Data premiery i cena Galaxy A35.

Mówi się, że premiera Galaxy A35 miałaby odbyć się w marcu tego roku, ale nie znamy jeszcze dokładnego terminu. Nie spodziewałbym się jednak, żeby miała ona miejsce podczas pokazu smartfonów Galaxy S24. To jest zgodne z dotychczasową praktyką Samsunga, który najpierw prezentuje swoje modele flagowe, a dopiero po kilku miesiącach wprowadza na rynek “budżetowego flagowca”. Wiele rzeczy nadal jest tajemnicą. Dotyczy to również ceny. Z pewnością będzie niższa niż w przypadku Galaxy A55, ale jego cena również nie jest jeszcze znana.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst