Samsung ponownie wyznacza standardy w branży technologicznej swoją najnowszą serią Galaxy S24, definiując nowe oczekiwania w kwestii długoterminowego wsparcia oprogramowania dla smartfonów. Model Galaxy S24 oraz jego rozbudowane wersje – S24+ i S24 Ultra – zyskują uznanie nie tylko za innowacyjność, ale przede wszystkim za rekordowo długie, siedmioletnie wsparcie aktualizacji systemu operacyjnego oraz interfejsu użytkownika. Samsung, mając znaczącą przewagę rynkową i globalną popularność, umacnia swoją pozycję lidera, wyprzedzając nawet telefony Google Pixel, które również oferują siedmioletnie wsparcie.

Należy podkreślić, że polityka Samsunga w zakresie wsparcia swoich smartfonów serii Galaxy stawia je na czołowej pozycji, nawet w porównaniu z urządzeniami Apple iPhone. Chociaż iPhone’y zazwyczaj otrzymują wsparcie przez okres od 6 do 7 lat, to Samsung wyróżnia się dłuższym okresem aktualizacji. Z drugiej strony, Apple ma swoją przewagę w tym, że aktualizacje systemowe są wydawane niemal równocześnie dla wszystkich modeli, co jest znaczącą zaletą.

samsung galaxy S24 ceny

Mimo braku oficjalnych informacji od Samsunga na temat wsparcia oprogramowania dla przyszłych urządzeń, można przypuszczać, że każdy nowy flagowiec tej marki będzie objęty siedmioletnimi aktualizacjami. Dlatego też przygotowałem listę urządzeń, które będą korzystać z tej nowej polityki.

Smartfony Galaxy kwalifikujące się do siedmioletnich aktualizacji Androida i One UI:

  • Galaxy S24
  • Galaxy S24+
  • Galaxy S24 Ultra

Obecnie lista ta wydaje się skromna, ponieważ siedmioletnie wsparcie oprogramowania nie zostało rozszerzone na urządzenia wydane przed serią Galaxy S24. Istnieje również nadzieja, że polityka ta zostanie rozszerzona na wybrane modele ze średniej półki.

Na blogu umieściłem jeszcze informacje o tym, jak długo Samsung wspiera swoje smartfony Galaxy. Znajdziecie tam informacje o aktualizacjach systemu Anrdoid i o dacie końca wsparcia producenta.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst