Główna grafika przedstawia Xiaomi 13.

Na głównym zdjęciu widzicie Xiaomi 13, ale nowsza wersja nie będzie się różnić znacząco. I bardzo dobrze, bo moim zdaniem obecny flagowiec Xiaomi jest jednym z najładniejszych smartfonów na rynku. Czy czerpie od Apple? Na pewno tak. Czy to jest złe? Na pewno nie.

Poniższy szkic został udostępniony w serwisie Weibo.

Xiaomi 14 schemat render zrodlo Digital Chat Station

Kiedy pojawi się Xiaomi 14.

Według tego samego donosiciela z Weibo seria Xiaomi 14 ma się pojawić już w listopadzie. Spekuluje się, że może to być nawet przed 11 listopada. Wiemy też jak ma wyglądać Xiaomi 14 Pro. Nie jest to mój typ na najpiękniejszego smartfona, ale rozumiem, że innym może się spodobać.

xiaomi 14 pro

Wolę płaskie ekrany, takie jakie stosuje się w iPhone 14, Galaxy S23 i oczywiście Xiaomi 13. Nie lubię zakrzywionych ekranów, ale nie ze względu na obsługę. Praca na nich jest dobra i nie widzę jej minusów korzystając z Motoroli Edge 40 Pro. Tam ekran jest fenomenalny i szczerzę przyznaję, że jeden z najlepszych jaki widziałem. Chodzi mi bardziej o kwestie estetyczne.

Wracając do Xiaomi 14, to ma być wyposażony w Snapdragona 8 Gen 3, tak samo jak Galaxy S24 Ultra. Pojemność baterii ma wynosić 4860 mA dla modelu 14 i 5000 mAh dla modelu 14 Pro.

Mnie najbardziej cieszy zmiana polityki Xiaomi dotycząca aktualizacji. Nie jest to nowa sprawa, bo już na początku marca firma ogłosiła, że ich nowe flagowce (w tym Xiaomi 13) będą otrzymywać wsparcie znacznie dłużej. Chodzi o 5 lat aktualizacji bezpieczeństwa i 4 aktualizacje systemu. Szanuję to.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst