Seria Huawei P70 ma się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku, najprawdopodobniej pod koniec marca. Według nowego raportu, seria Huawei P70 będzie miała nie tylko nowy układ SoC, ale także ulepszoną konfigurację kamery.

Seria P70 ma zanotować znaczący wzrost dostaw w 2024 r., osiągając 13-15 milionów sztuk, co oznacza wzrost o około 230% w porównaniu z 4-5 milionami sztuk serii P60 w 2023 r. Wzrost ten wynika z ulepszenia specyfikacji aparatów i zastosowania własnych układów Kirin firmy Huawei.

Huawei P60
Huawei P60

Bardzo interesuje mnie najnowszy smartfon Huawei, ponieważ powrót do procesorów Kirin może być dla nich korzystny, ale też może się okazać strzałem w kolano. Żadne plotki nie podają w jakiej technologii będzie produkowany nowy procesor. Jednak wcześniej, przed premierą Huawei P60 dochodziły do nas bardzo słabe informacje. Wtedy mówiono, że w najnowszym flagowcu ma się pojawić Kirin 9100, który będzie produkowany w technologii 14nm. Dla porównania, Snapdragon 8 Gen 3 jest zbudowany w procesie litograficznym 4 nm.

Na szczęście wiemy już więcej o nowych aparatach, które mają pojawić się w Huawei P70.

Huawei ma mieć jeszcze lepszy zestaw aparatów niż seria Huawei P60, która i tak należy do najlepszych na rynku. Huawei P70 ma być wyposażony w obiektyw 5P i teleobiektyw o przekątnej 1/3,6 cala. Wersja Huawei P70 Pro ma oferować obiektyw zmiennoogniskowy 6P i czujnik o przekątnej 1/2,5 cala. 5P oznacza pięć soczewek plastikowych. W przypadku obiektywów w smartfonach, liczba soczewek jest jednym z czynników wpływających na jakość obrazu. Im więcej soczewek, tym bardziej zaawansowany obiektyw.

Warto dodać, że na rynku pojawi się jeszcze wersja „Art” smartfona Huawei P 70 Pro i ma posiadać obiektyw 1G6P. To oznacza, że składa się on z jednej warstwy szklanej i sześciu plastikowych. Ponadto ma mieć 1-calowy czujnik do aparatu ultraszerokokątnego, który jest ustawiony pod kątem. Nie chcę nawet wyobrażać sobie kosztów takiego smartfona. Huawei P70 Pro będzie drogi, ale jest wersja Art będzie już przeraźliwie droga.

Huawei P70 na pewno pojawi się w Polsce, ale największą popularnością będzie cieszyć się w Chinach. Jedynym konkurentem na rynku chińskim jest Honor. Reszta stawki jest daleko w tyle, nawet w przypadku składanych smartfonów. Na pewno duży wpływa na taki stan rzeczy ma system operacyjny HarmonyOS, który nie cieszy się wielką popularnością w Europie. Ja jednak jestem ciekaw tego rozwiązania, ale do tej pory nie udało mi się uzyskać żadnego smartfona Huawei do testów.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst