Już Samsung Galaxy S23 Ultra jest smartfonem, którego ciężko przebić na rynku. Oferuje praktycznie wszystko, czego można wymagać od smartfona do pracy. Oczywiście, nie polecę go nikomu, kto szuka bardziej kompaktowych rozwiązań.

Smartfon jest wykonany prawie perfekcyjnie, a jego następca może pójść jeszcze o krok dalej. W Galaxy S 23 Ultra zastosowano aluminiową ramkę dookoła smartfona, która jest bardzo wytrzymała. Jednak producent zdecydował się na wykorzystanie jeszcze mocniejszego materiału w Galaxy S24 Ultra — tytanu.

Tweet o tym, że Galaxy S24 ma mieć tytanową ramkę.
https://twitter.com/UniverseIce/status/1691982107378344018

To dobra decyzja, bo już słychać, że Apple planuje taki sam krok w przypadku iPhone 15. Dzięki takim rozwiązaniom ramka stanie się bardziej odporna na wyginanie. Tytan jest gęstszy i mocniejszy od aluminium.

Materiał ten zastosowano w smartfonie Essential Phone. Przypominam, że zapomniany już telefon, jest bardzo wytrzymały i nie chodzi mi tylko o tytanowe wykończenie. Ogólna ocena wytrzymałości stała na wysokim poziomie. Wystarczy przypomnieć sobie test:

Essential Phone Durability Test – Titanium Scratch Test!!

Galaxy S23 Ultra jest świetnym smartfonem i bliski mojemu ideałowi. Jeśli jednak Samsung zwiększyłby jeszcze jakość wykonania, zastosował mocniejsze materiały, to mielibyśmy potwora. Mam tylko nadzieję, że w przypadku Galaxy S24 Ultra nie zastosują procesorów Exynos. Nawet pancerna jakość wykonania nie przykryje gorszych osiągów względem Snapdragona.

Niestety, ale Exynos może powrócić także do serii Galaxy Ultra. Co prawda, na ten moment dowiadujemy się, że te procesory trafią do Galaxy S23 FE i przyszłych flagowców Galaxy S24. Musimy poczekać i zobaczymy, co z tego wyniknie, a tymczasem śledźcie temat najnowszej aktualizacji Samsung One UI 6.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

8 komentarzy

  1. Mam s23ultra i uważam technika z wytrzymałością nie ma nic wspólnego,powinno i to i to iść w parze.wytrzymałości jest bardzo słaba i chińczyki biją na łeb wszystkie telefony,czy kupie samsunga to trudno powiedzieć po kolejnej wpadce,nie polecam.

  2. „Mam tylko nadzieję, że w przypadku Galaxy S24 Ultra nie zastosują procesorów Exynos. Nawet pancerna jakość wykonania nie przykryje gorszych osiągów względem Snapdragona.” Jakoś w maju trafiłem na test S22U w obu wersjach procesorów i okazało się, że Exynoa osiągami nie tylko dogonił Snapa i bateria trzyma na nim lepiej, ale również mniek się grzeje. Także nie slreślałbym Exynosa.

  3. Dlaczego Samsung nie umie stworzyć nic samodzielnie .Przecież ten telefon to czysta zrzynka z Nubia Magic 8 jedyne co zrobił Samsung to wyspy z aparatami przeniósł w lewy bok .Dla mnie zenada

    • Nie wiem, ale wydaję mi się, że Samsung wypuścił już wcześniej Galaxy S22 Ultra. Smartfona, który miał już taki układ aparatów. No i ciężko nie zauważyć, że każdy kopiuje coś od siebie. Wszystko jest już podobne i nie nazywałbym tego żenadą.

    • Brzmisz jak ktoś kto stara się usprawiedliwić zakup chińczyka, mam note 20 ultra, s22 ultra i na pewno kupię s24 ultra, miałem masę telefonów, same flagowce, i od kiedy kupilem N20, nie wyobrażam sobie innego telefonu do codziennego użytku. Kup, używaj przez pół roku, a wtedy się wypowiadaj na temat takich jak np. nieznacząca wyspa aparatów

      • Mam s23ultra i uważam technika z wytrzymałością nie ma nic wspólnego,powinno i to i to iść w parze.wytrzymałości jest bardzo słaba i chińczyki biją na łeb wszystkie telefony,czy kupie samsunga to trudno powiedzieć po kolejnej wpadce,nie polecam.

Skomentuj mój tekst