Chińscy producenci w końcu zaczęli na poważnie interesować się składanymi smartfonami. To spowodowało, że ich udział na rynku zaczyna być coraz większy. W dalszym ciągu mowa o dominacji Samsunga w tym segmencie, ale rynek jest dynamiczny i trzeba reagować bardzo szybko.

Dlatego Samsung zamierza zaprezentować składane smartfony w niższej cenie. Mają one kosztować od 600 do 700 dolarów. Według analityków tańsze składane smartfony miałyby pojawić się już w 2024 roku.

To jest bardzo dobra wiadomość, bo obecnie ceny takich smartfonów są zabójcze. Co prawda, obniżyć je próbują tacy producenci, jak Tecno, OPPO i Huawei, ale przed nimi jeszcze długa droga.

galaxy z flip fold

Samsung wprowadzając tańsze składane smartfony może pobudzić rynek. Huawei może zareagować obniżając ceny lub oferując tańsze alternatywy. Zwłaszcza, że technologia już się częściowo zwróciła.

Pojawiają się również spekulacje, że tańsze składane telefony Samsunga mogą zostać włączone do serii „FE”. Możliwe, że uzyskamy więcej informacji podczas prezentacji Galaxy S23 FE, która planowana jest na 4 października 2023.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst