Wspominałem o tym, jak sprawdzić kondycję baterii w Androidzie. Jednak warto napisać również o tym, co planuje Samsung w najnowszej odsłonie systemu One UI 6.1. Jeśli chodzi o baterię, to aktualizacja One UI 6 niewiele zmieniła. Jasne, wprowadziła inny poziom ochrony baterii. Wcześniej, po włączeniu tej opcji, smartfon ładował się maksymalnie do 80%. Od najnowszego systemu smartfona można ładować maksymalnie do 85%.

Jest to dobra zmiana, ale Samsung zdecydował się, że posłucha użytkowników i wprowadzi większą elastyczność. Cieszę się z tego powodu, bo według mnie 80% i 85% to za mało, jak na moje potrzeby, ale dalej chciałbym mieć jakiś stopień ochrony baterii. Zajrzyjmy teraz do nowych poziomów ochrony baterii, które pojawią się w One UI 6.1.

ochrona baterii samsung One UI

Pierwszy poziom, „Ochrona podstawowa”, zapobiega temu, aby ładowarka stale utrzymywała 100% naładowania urządzenia. Zamiast tego pozwala baterii obniżyć się do co najmniej 95% zanim zacznie się ponowne ładowanie. To podstawowe zabezpieczenie chroni przed nadmiernym ładowaniem przy pełnej pojemności i gwarantuje naładowanie na poziomie co najmniej 95%.

Drugi poziom nazywa się „Ochrona adaptacyjna”. Zatrzymuje szybkie ładowanie na 80% i kontynuuje ładowanie urządzenia do 100% w wolniejszym tempie, dostosowując się do typowych nawyków użytkownika związanych z używaniem telefonu. Funkcja ta jest przeznaczona dla tych, którzy ładują swoje telefony w nocy. Pomaga ona zmniejszyć temperaturę, gdy bateria jest prawie naładowana.

Trzeci poziom, znany od dawna, jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zapewnić sobie najwyższy poziom ochrony. W trybie „Maksymalna ochrona” ładowanie kończy się, gdy bateria osiągnie 80% pojemności. Ładowanie wznowi się dopiero, gdy poziom baterii spadnie poniżej tego progu. Po aktywowaniu tego ustawienia, 80% staje się maksymalnym stanem naładowania baterii, jaki można osiągnąć. Dzięki temu bateria zachowa lepszą kondycję na dłuższą metę.

Samsung One UI 6.1 ochrona baterii
Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst