Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Android 11 w starszych smartfonach – to możliwe.

Niektórzy fani Samsunga mogą być zniecierpliwieni, czekając na najnowszą wersję One UI 6, która ma być oparta na Androidzie 14. Według plotek, firma miała rozpocząć program beta dla wybranych modeli Galaxy pod koniec lipca, ale nic się nie wydarzyło. Jednak niedawno niemiecki oddział Samsunga niechcący (albo celowo?) zdradził nieco więcej informacji o One UI 6, publikując komunikat prasowy przed czasem (na końcu wpisu). Choć post został szybko usunięty, zdążył zdradzić kilka nowości, które mają się pojawić w nadchodzącej aktualizacji One UI.

Sam jestem ciekawy jak to wszystko będzie wyglądać. Jako fan ekosystemu Samsunga i nakładki One UI zastanawiam się, czy producent poradzi sobie z tak dużą aktualizacją. Ta zmiana będzie jedną z większych w ostatnim czasie.

Jak wygląda One UI 6?

Samsung ma sporo nowości w zanadrzu dla One UI 6, które mają sprawić, że interfejs będzie wyglądał zdecydowanie bardziej nowocześnie. Jedną z nich jest odświeżony szybki panel, który ma być bardziej intuicyjny i praktyczny. Na przykład, przyciski do włączania trybu ciemnego i ochrony wzroku będą teraz obok suwaka do regulowania jasności ekranu. A jeśli chcesz szybko zobaczyć wszystkie opcje w szybkim panelu, wystarczy przeciągnąć palcem z prawego górnego rogu ekranu, tak jak na iPhone’ach z iOS. To fajna funkcja, która ułatwi Ci dostosowanie ustawień do swoich potrzeb.

Nie da się ukryć, że nowy One UI przypomina trochę iOS, a trochę chińskie nakładki. Nie mam nic przeciwko, a nawet cieszę się z tego powodu, bo obecnie One UI trąci trochę latami. Dalej jest to jedna z lepszych nakładek, ale dla oka bardziej przyjazne jest nawet MIUI od Xiaomi.

Samsung chwalił się również, że jego telefon Galaxy ma funkcję dostosowywania tapet do okoliczności. Na przykład, jeśli telefon jest w trybie uśpienia, tapeta zmienia się na coś bardziej relaksującego i pasującego do Twojego nastroju. Ponadto, nowy widżet Aparat pozwala na automatyczne przenoszenie wybranych zdjęć do miejsca, które sobie wybierzesz.

One UI 6 dostanie również większość nowości, które były zapowiedziane wraz z premierą Androida 14. Jednak, nie spodziewajcie się podobnego wyglądu jak w przypadku systemu w smartfonach Google Pixel. Nakładka One UI i czysty Android to dwie różne rzeczy. Chodzi tutaj o bardziej użyteczne rozwiązania, a nie graficzne.

Kiedy pojawi się One UI 6?

Samsung zapowiedział, że program beta One UI 6 wystartuje dla posiadaczy serii Galaxy S23 w wybranych krajach, takich jak Niemcy i USA. Dopiero po tym zabiegu program zostanie rozszerzony na inne regiony i modele Galaxy. Oczekuje się, że te publiczne wersje beta będą sprawdzane przez około dwa miesiące, umożliwiając Samsungowi przetestowanie i dopracowanie aktualizacji.

Pierwsze publiczne stabilne kompilacje One UI 6 prawdopodobnie zobaczymy do końca października 2023 r. Ponieważ One UI 6 będzie oparty na Androidzie 14, Samsung będzie musiał poczekać, aż Google oficjalnie uruchomi stabilne wersje Androida 14, to ma nastąpić wraz z premierą Google Pixel 8. Oczekuje się, że nastąpi to pod koniec września lub na początku października.

Aby wziąć udział w programie beta One UI 6, musisz zarejestrować się za pomocą aplikacji Samsung Members na swoim urządzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zalecamy zapisanie się jak najszybciej. Uczestnicy programu beta będą mogli testować nowe funkcje One UI 6 przed oficjalnym wydaniem i przekazywać swoją opinię Samsungowi.

Czy zachęcam do brania udziału w takich beta testach? Z doświadczenia wiem, że wczesny etap jest bardzo ryzykowny i jeśli smartfon służy wam do pracy, to nie róbcie tego. Lepiej poczekać na stabilną wersję systemu.

Poniżej zrzuty materiałów prasowych, które znajdziecie na stronie Samsunga. Tutaj kopia strony, bo producent oficjalnie wycofał ją jakiś czas temu. Niżej zrzut ekranu w oryginale i dalej przetłumaczony na język polski (weźcie poprawkę na to).

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 8 8 2023 203931 webcache.googleusercontent.com Przechwytywanie zawartosci sieci Web 8 8 2023 203731 webcache.googleusercontent.com

Zostaw odpowiedź