Nie posiadasz laptopa Galaxy Book, ale chciałbyś korzystać z Notatek Samsunga na swoim komputerze? Mam dla Ciebie rozwiązanie! Oto kilka prostych kroków, które pokazują, jak zainstalować i używać aplikacji Samsung Notes na komputerze z Windows 11.

Samsung stara się też rozbudowywać ekosystem swoich urządzeń, w tym aplikacje takie jak Samsung Notes, które mają ułatwić pracę na różnych urządzeniach marki. Samsung preferuje, aby użytkownicy korzystali zarówno z telefonów, jak i laptopów tej marki i tym samym wprowadza blokadę na użytkowników, którzy nie posiadają komputerów Samsung Galaxy Book.

Na szczęście istnieją sposoby na obejście tego ograniczenia. Ostatnio ułatwiono instalację aplikacji Samsung na innych urządzeniach. Chociaż oficjalnie wciąż wymagany jest laptop Samsung, aby aplikacja działała, to można obejść ten problem.

Jak uruchomić Samsung Notes w Windows 11 nie mając komputera Galaxy Book - poradnik

Jak zainstalować i uruchomić Notatki Samsunga w systemie Windows 11?

Instalacja aplikacji Samsung Notes ze sklepu Microsoft Store

Dotychczas dostęp do aplikacji Samsung Notes był ograniczony w sklepie Microsoft Store tylko dla posiadaczy laptopów Samsung. Teraz jednak Samsung Notes można łatwo pobrać ze sklepu Microsoft Store, używając dostępnego linku.

Jeśli nie znajdziesz aplikacji w sklepie, możliwe, że Samsung ponownie ją usunął. W takim wypadku aplikację można zainstalować używając terminala Windows, wpisując odpowiednie polecenie i akceptując warunki korzystania.

winget install "Samsung Notes"

Omijanie ograniczeń związanych z Galaxy Book

Niestety, mimo instalacji, aplikacja nie uruchomi się bez laptopa Samsung Galaxy. Rozwiązaniem jest projekt Galaxy Book Mask dostępny na GitHub, który pozwala na podrobienie modelu urządzenia, umożliwiając działanie aplikacji Samsung Notes na innym sprzęcie.

Dostępne są trzy opcje konfiguracji:

  • standardowa (uruchamianie przy starcie systemu),
  • manualna (zmiana modelu urządzenia za każdym razem ręcznie)
  • bezpośrednie uruchomienie (zmiana modelu i uruchomienie Samsung Notes jednocześnie)

Osobiście korzystam z pierwszej metody, która powoduje, że system automatycznie wykrywa mój komputer jako Samsung Galaxy Book. Dzięki temu za każdym razem, kiedy uruchomię laptopa, mogę włączyć aplikację Samsung Notes.

Synchronizacja Notatek Samsunga z komputerem Windows 11

Aby zsynchronizować notatki, konieczne jest zalogowanie się na konto Samsung, co wymaga zainstalowania dodatkowej aplikacji. Choć proces ten nie jest skomplikowany, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Samsung udostępnił swoje aplikacje dla systemu Windows bez konieczności omijania ograniczeń.

Biorąc pod uwagę popularność urządzeń Samsung Galaxy, liczę na uproszczenie tego procesu w przyszłości. Wiem, że to może nie nastąpić, ale chciałbym żeby Samsung pomyślał również o użytkownikach w Polsce, gdzie dostęp do komputerów Galaxy Book jest bardzo ograniczony.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst