Xiaomi pobiło Samsunga i OnePlus w wyścigu o Androida 14. Czy jestem zaskoczony? Tylko trochę. Byłem przekonany, że pierwszą firmą, która zdecyduje się na aktualizację będzie OnePlus. Nie liczyłem na to, że Samsung wygra ten pojedynek. Ba, nawet byłem przekonany, że wolą poczekać i dopracować nakładkę One UI 6. To jest rozsądne, bo nawet niewielkie błędy mogą odbić się czkawką.

Smartfon Xiaomi 13 na białym tle. Zdjęcie z przodu i z tyłu smartfona.

Wróćmy jednak do głównego tematu. Xiaomi rozpoczęło wdrażanie stabilnej aktualizacji Androida 14 dla swoich smartfonów: Xiaomi 13, 13 Pro i Xiaomi 12T. Xiaomi również ma swój program beta Androida 14 oparty na MIUI 14, co pomogło w przyspieszeniu procesu wydania.

Aktualizacja Android 14 dla Xiaomi 13, 13 Pro i Xiaomi 12T dostępna jest na całym świecie. Stabilna wersja systemu Google będzie wdrażana etapami, a opinie użytkowników wersji beta wpłyną na jej publiczną dostępność.

Tutaj warto również wspomnieć, że Xiaomi prowadzi taką samą politykę aktualizacji co Samsung. Oferują cztery duże aktualizacje systemu Android i 5 lat poprawek związanych z bezpieczeństwem. W świecie Androida tylko dwie marki mogą poszczycić się dłuższym wsparciem: Google Pixel i Fairphone.

Jednak ten drugi nie jest zbyt popularny w Polsce, a nawet na całym świecie. Jest to bardzo ciekawy projekt, ze względu na łatwość w naprawianiu, ale kuleje jeśli chodzi o specyfikację. To nie zmienia faktu, że warto się nim zainteresować.

https://twitter.com/Xiaomi/status/1709577882782024171
Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst