Zaczęły pojawiać się dosyć konkretne informacje na temat nowych tabletów Samsung Galaxy Tab S9 i Galaxy Tab S9+. Są to bardzo mocne i wiarygodne przecieki ze zdjęciami w dobrej jakości.

Specyfikacja Galaxy Tab S9.

Samsung Galaxy Tab S9 FE series 1154x680 1

Galaxy Tab S9 FE i Galaxy Tab S9 Plus to nowe tablety Samsunga, które mają zadebiutować wkrótce. Według plotek, Galaxy Tab S9 FE będzie miał 10.9-calowy wyświetlacz, a Galaxy Tab S9 Plus – 12.4-calowy. Nie wiadomo, czy będą to ekrany LCD czy AMOLED.

Obie wersje mają mieć metalowe ramki o wysokiej jakości. Tablety będą dostępne w kilku kolorach, takich jak jasnoszary, lawendowy, miętowy i srebrny.

Tablety Galaxy Tab S9 FE będą wyposażone w procesory Exynos 1380. Procesor ten jest taki sam, jak w smartfonie Galaxy A54, który należy do średniej półki cenowej. Nie należy więc spodziewać się zbyt wysokiej wydajności, ale wystarczającej do codziennego użytku.

Według plotek tablety FE będą miały do 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, ale te opcje mogą być dostępne tylko na niektórych rynkach.

Samsung Galaxy Tab S9 FE oraz Galaxy Tab S9 FE+ różnią się także pojemnością baterii. W przypadku pierwszego modelu, który jest nieco mniejszy, oczekuje się, że zostanie wyposażony w baterię o pojemności 8,400mAh.

galaxy s23 fe tab 9 fe

Z drugiej strony, wersja Plus może pochwalić się baterią o imponującej pojemności 10,090mAh. Samsung prawdopodobnie ograniczył oba tablety do szybkiego ładowania 25 W za pomocą portu USB typu C. Warto zaznaczyć, że w standardowym opakowaniu nie znajdziemy ładowarki.

Wcześniejsze wycieki grafik potwierdziły, że Samsung zamierza dołączyć rysik S Pen do zestawu tabletów. Ponadto, oba urządzenia powinny posiadać certyfikat IP, który zapewni odporność na kurz i wilgoć.

Będą dostępne zarówno w wersji Wi-Fi, jak i 5G. Oba tablety będą działać na systemie Android 13 z nakładką One UI 5.1. Warto również dodać, że planowane jest wydanie aktualizacji One UI 6, opartej na systemie Android 14.

Ceny i data premiery Galaxy Tab S9 FE.

Samsung planuje wycenić podstawową wersję Galaxy Tab S9 FE (6GB + 128GB) na 529€. Wersja Plus rozpocznie się od 699€. Jeśli zależy Ci na łączności 5G, będziesz musiał dopłacić 100€.

Możemy spodziewać się, że urządzenia zadebiutują na początku października, razem z Galaxy S23 FE i Galaxy Buds FE. W sieci pojawiły się już grafiki prezentujące te urządzenia. Wyciekły z argentyńskiego oddziału firmy. Premiera może odbyć się już 4 października tego roku.

główna grafika przedstawia Galaxy Tab S9

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst