W sieci pojawiają się kolejne doniesienia o tym, że Samsung miałby zmieniać strategię. Wcześniej mówiło się o tym, że Samsung Galaxy S24 Ultra, tak jak cała seria, będzie wyposażony w procesor Exynos. Jest wielce prawdopodobne, że Galaxy S24 do Europy trafi z jednostką Exynos 2400, ale dochodzą nowe informacje na temat najdroższym wariancie z nadchodzącej serii.

Na Twitterze jest mnóstwo „donosicieli” technologicznych. Jedni są dosyć wiarygodni, a innych trzeba traktować jak „dziennikarzy” z Pudelka. Ciężko czasami przewidzieć, który będzie miał rację, ale moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę ostatnie doniesienia, bo są dosyć logiczne.

Jednym z autorów plotek, które można rozważać szerzej jest Revegnus. To właśnie on donosi, że Samsung Galaxy S24 Ultra może trafić na wszystkie rynki z procesorem Snapdragon. Przekopując się głębiej trafiam na informację, że firma chce zmienić swoją strategię, w której uwzględnia różne procesory w smartfonach z rodziny S24.

Galaxy S23 Ultra na czarnym tle
Samsung Galaxy S23 Ultra

Chodzi o to, że Galaxy S24 i S24+ w Europie powinny otrzymać Exynosa, a ich najdroższy wariant S24 Ultra ma działać pod kontrolą konkurencyjnego układu. Natomiast Galaxy S24 i S24+ w niektórych krajach będzie wyposażony w Snapdragona. Moim zdaniem jest to jeszcze dziwniejsze, bo wraz z podziałem geograficznym procesorów, wprowadza jeszcze większe zamieszanie.

Niby ma to sens od strony producenta, bo dalej pozwoli rozwijać jednostki z Exynosem i dążenie do stworzenie smartfona z „procesorem Galaxy”. A z drugiej strony będziemy mieć najbardziej wydajny sprzęt pod postacią Galaxy S24 Ultra z procesorem Snapdragon, którego tak kochają klienci.

Myślicie, że Samsung zdecyduje się na takie rozwiązanie?

Niektórzy twierdzą, że procesory Exynos w smartfonach Samsunga dają większe pole do manewru z cenami. Po premierze istnieje szansa na większe obniżki, dzięki procesorowi, którego sami sobie „stworzyli”. Zobaczymy.

Zobaczymy też, co wymyśliła firma z Samsungiem Galaxy S23 FE, który ma się pojawić za chwilę.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst