Oficjalna premiera smartfonów z serii Galaxy S24 odbędzie się już w najbliższą środę. Nowe flagowce Samsunga mają być kolejnym krokiem w ewolucji sprzętu, ale również aktualizacji oprogramowania.

Samsung przygotowuje się do wydarzenia Galaxy Unpacked 2024, na którym oficjalnie zaprezentuje smartfony Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Nie spodziewajmy się rewolucji w kwestii wyglądu. Nowe flagowce Koreańczyków będą podobne do swoich poprzedników, a największą zmianą będzie płaski ekran w najdroższym modelu.

Zobacz: Ogromny wyciek informacji o serii Galaxy S24.
Zobacz: Exynos w Galaxy S24 dorównuje Snapdragonowi.

Świeżo po targach CES 2024 Galaxy S24 znowu znalazł się w centrum uwagi miłośników technologii. Smartfony będą oferowały najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku. Ale to nie jest jedyny czynnik, który ma znaczenie dla jego użytkowników, ponieważ dla wielu najważniejsze są aktualizacje. Większość ludzi oczekuje, że ich telefony będą działać bez zarzutu przez długi czas.

Galaxy S24 z aktualizacjami przez 7 lat!

Świat technologii był w szoku, gdy Google ogłosił, że telefony Pixel 8 będą otrzymywać wsparcie programowe przez siedem lat. Nie chodzi tu tylko o aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń, ale także o główne aktualizacje systemu operacyjnego. Wygląda na to, że Samsung podąża za Google, ponieważ nadchodzące telefony Galaxy S24 mogą również liczyć na siedmioletnie wsparcie producenta.

Gdy mówimy o aktualizacjach oprogramowania, ważne jest, aby odróżniać aktualizacje oprogramowania od aktualizacji systemu operacyjnego. Aktualizacje oprogramowania to zazwyczaj poprawki bezpieczeństwa i inne niewielkie zmiany. Aktualizacje systemu operacyjnego pozwalają na przejście do nowszej głównej wersji Androida na telefonie. Samsung zapowiada, że będzie oferować siedem lat dużych aktualizacji systemu operacyjnego. To oznacza, że telefony Galaxy S24 mogą być aktualizowane do Androida 21.

Nowe aparaty.

W opublikowanych przez serwis Android Headlines grafikach, widzimy nowe podejście do aparatów fotograficznych w modelach Galaxy S24 i Galaxy S24+. Główny aparat ma rozdzielczość 50 Mpix i oferuje 2-krotny zoom optyczny. Oznacza to, że zdjęcia z takim powiększeniem będą tworzone przez wycięcie fragmentu z pełnego ujęcia o rozdzielczości 50 Mpix.

samsung galaxy s24 aparaty

Pozostałe aparaty to: 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny, 10-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i 12-megapikselowy aparat przedni. Te parametry nie zmieniły się w porównaniu z poprzednimi modelami.

W modelu Galaxy S24 Ultra nastąpią większe zmiany. Główny aparat o rozdzielczości 200 Mpix będzie miał możliwość robienia zdjęć z optycznym powiększeniem 2X. Pozostałe aparaty to: 12-megapikselowy z obiektywem ultraszerokokątnym, 10-megapikselowy teleobiektyw z optycznym zoomem 3X i 12-megapikselowy aparat do selfie. Dodatkowo, z tyłu znajdzie się aparat o rozdzielczości 50 Mpix, który będzie oferował 5X i 10X zoom optyczny .

samsung galaxy s24 ultra aparaty

Samsung zamierza wprowadzić nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji (AI) w swoich nowych smartfonach. Będą one służyć między innymi do edycji zdjęć wykonanych wbudowanymi aparatami fotograficznymi, w tym do przesuwania lub usuwania obiektów na zrobionych ujęciach. W oprogramowaniu One UI 6.0 jest już wiele interesujących funkcji do edycji zdjęć, ale Samsung planuje zaprezentować jeszcze więcej możliwości.

Galaxy Unpacked 2024 już 17 stycznia (czasu polskiego).

Wydarzenie Galaxy Unpacked 2024 odbędzie się 17 stycznia 2024 roku o godzinie 19:00 polskiego czasu. Samsung oficjalnie zaprezentuje swoje najnowsze smartfony z serii Galaxy S24, wyposażone w sztuczną inteligencję, właśnie wtedy. Większość informacji o nich została ujawniona znacznie wcześniej, ale niektóre aspekty oprogramowania nadal pozostają tajemnicą.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst