Każdego dnia pojawiają się nowe informacje na temat Galaxy S24. Znamy już procesor, który będzie napędzał następnego flagowca i wiemy już, że jest to zła wiadomość dla Polaków. W przeciwieństwie do Galaxy S24 Ultra, Samsung w mniejszym modelu zastosuje, po raz kolejny, swoje własne procesory.

Zobacz również:

Jednak warto przyjrzeć się bliżej temu smartfonowi, bo producent ma konkurować wykorzystując sztuczną inteligencję. Czy będą to rozwiązania na miarę telefonów Google Pixel 8? Zapraszam do czytania.

Tutaj możecie zobaczyć najnowsze informacje o Galaxy S24 Ultra.

Oficjalne rendery.

Pojawiły się długo wyczekiwane grafiki, które są oficjalne. Oczywiście wyciekły one bez udziału Samsunga, ale to nie ma znaczenia. Możemy zobaczyć, że dotychczasowe plotki się potwierdziły i Galaxy S24 prezentuje się rewelacyjnie. Natomiast Galaxy S24 nie doczekał się wielkich zmian. Tutaj doszło do lekkiej ewolucji, ale to dobrze, bo już obecna edycja jest świetna.

Galaxy S24 będzie naszpikowany AI.

W internecie pojawiły się interesujące informacje na temat tego, że Samsung chce pobierać opłatę za dodatkowe funkcje w serii Galaxy S24. Dotyczy to zwłaszcza możliwości sztucznej inteligencji. W tym miejscu wyjaśniam, dlaczego to się raczej nie zdarzy i przedstawiam kilka scenariuszy. To jednak nie zmienia faktu, że producent pracuje nad integracją AI w smartfonach Galaxy S24.

samsung galaxy s24 nowe zdjecia

Nowe informacje mówią o tym, że Galaxy S24 będzie wyposażony w zaawansowaną sztuczną inteligencję, która poprawi wiele podstawowych funkcji smartfona. Sztuczna inteligencja będzie monitorować często używane przez użytkownika aplikacje i sposób ich użytkowania, aby zaproponować rozwiązania do automatycznego wykonywania skomplikowanych zadań. Na przykład, aplikacja będzie badać cel i długość podróży użytkownika, aby zapewnić mu informacje o warunkach pogodowych, korkach i innych funkcjach aplikacji.

Dodatkowo Galaxy S24 może będzie miał funkcję tworzenia e-maili w dowolnym formacie. Będzie też mógł wysyłać e-maile automatycznie. W One UI 6.1 mogą pojawić się funkcje oparte na sztucznej inteligencji, wbudowane w różne aplikacje.

Samsung prawdopodobnie będzie promować Galaxy S24 jako swój pierwszy smartfon AI. Firma stworzyła własny model sztucznej inteligencji o nazwie Gauss, a Galaxy AI może być asystentem wykorzystującym ten model. Mam nadzieję, że doczekamy się ciekawego asystenta, który w odróżnieniu od Bixby, będzie rozpoznawał i wykorzystywał język polski.

Powrót do procesorów Exynos.

Wiemy już, że Samsung planuje powrócić do smartfonów z procesorami Exynos i to jest zła wiadomość. Jakiś czas temu zobaczyliśmy dobrze ocenianego Galaxy S23 FE, który bazuje na procesorze Exynos. Jednak w międzyczasie otrzymywaliśmy potwierdzenia, że nadchodzący Galaxy S24 również będzie pracował pod kontrolą tej jednostki, a dokładniej Exynosa 2400.

Procesory Exynos były stosowane w smartfonach Samsunga na Europę. Było tak w przypadku poprzedniej generacji smartfonów Galaxy S i jest tak w przypadku niektórych modeli Galaxy A. Nie mają dobrej opinii i warto tutaj wymienić kilka wad, które warto wziąć pod uwagę. Oto kilka z nich:

 1. Wydajność: Choć procesory Exynos zazwyczaj oferują dobrą wydajność, niekiedy są nieco mniej wydajne w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, takich jak Snapdragon. Może to prowadzić do nieco wolniejszego działania niektórych aplikacji lub gier.
 2. Zużycie energii: Niektóre modele smartfonów Samsunga wyposażone w procesory Exynos mogą mieć wyższe zużycie energii w porównaniu do ich odpowiedników z procesorami Snapdragon.
 3. Problemy z temperaturą: W niektórych przypadkach procesory Exynos mogą mieć tendencję do większego nagrzewania się w porównaniu do innych procesorów. To może prowadzić do niekomfortowego użytkowania i wpływać na wydajność urządzenia, gdy temperatury są wysokie.
 4. Aktualizacje oprogramowania: Istnieje pewne opóźnienie w dostarczaniu aktualizacji oprogramowania dla smartfonów z procesorami Exynos w porównaniu do modeli z procesorami Snapdragon.

Mimo tych wad procesory Exynos wciąż oferują dobrą wydajność. Bo jeśli porównuje się najmocniejsze jednostki Exynos do najmocniejszych jednostek Snapdragon, to i tak mowa o wyborze pomiędzy bardzo dobrym procesorem, a bardzo dobrym procesorem. Oczywiście, różnice występują, ale jesteśmy na takim etapie rozwoju technologii, że obydwa rozwiązania starczą na długi czas.

To nie zmienia faktu, że jeśli dać użytkownikom wybór, to zapewne wybraliby serię z procesorami Snapdragon.

W Samsungu Galaxy S24 miałby pojawić się Exynos 2400, który ma być porównywalny z procesorem Snapdragon 8 Gen 3. Tak przynajmniej twierdzi producent, bo co innego ma powiedzieć? Więcej na temat tej jednostki dowiecie się tutaj.

Niezmienna pamięć.

Już wiemy, że Galaxy S24 będzie wyposażony w „tylko” 8 GB pamięci RAM. Natomiast Galaxy S24+ pojawi się w dwóch wariantach: 8 i 12GB RAM. Fani nie będą zachwyceni i nie dziwię się, że mają obawy odnośnie wydajności. W końcu nowa seria Galaxy S24 ma stawiać na sztuczną inteligencją, a ona jest dosyć wymagająca jeśli działa lokalnie.

Najnowsze informacje również wspominają o Galaxy S24 Ultra i tutaj również nie mamy dobrych wiadomości. Najlepszy z flagowców nie pojawi się z pamięcią 16GB pamięci RAM.

Ujawniono specyfikacje!

W sieci pojawiły się grafiki prezentujące specyfikacje Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Dzięki nim wiemy o nich niemal wszystko. Oczywiście, pewne smaczki pozostaną nieznane do czasu premiery, ale większość najważniejszych parametrów już poznaliśmy.

specyfikacja serii Samsung Galaxy S24

Znamy ceny – będzie taniej.

W ostatnich dniach ujawniono ceny całej serii Galaxy S24. Według dostępnych informacji, ceny smartfonów Galaxy S24 w Europie są następujące:

 1. Galaxy S24 (pamięć 128GB UFS 3.1): 899 euro
  • Wariant 256 GB: +60 euro
 2. Galaxy S24+:
  • Standardowy wariant: 1149 euro
  • Wariant 256 GB: 1269 euro
  • Istnieje również informacja o możliwym błędzie dotyczącym ceny wersji 512GB, która miałaby kosztować tyle samo co wersja 256GB.
 3. Galaxy S24 Ultra:
  • Wariant 256 GB: 1449 euro (+50 euro w porównaniu z Galaxy S23 Ultra)
  • Wariant 512 GB: 1569 euro (prawie taka sama cena jak Galaxy S23 Ultra)
  • Istnieje plotka o możliwości wprowadzenia wariantu z pojemnością 1TB, ale cena nie została szczegółowo opisana w przecieku.

Podsumowując, Galaxy S24 jest tańszy niż poprzednia linia, Galaxy S24+ również jest tańszy o 50 euro niż jego poprzednik, a Galaxy S24 Ultra przewiduje wzrost o 50 euro ze względu na zwiększoną ilość pamięci RAM. Cena wersji 512 GB Galaxy S24 Ultra pozostaje niemal taka sama, a pojawiają się plotki o możliwości wprowadzenia wersji z 1TB pamięci, ale bez szczegółów dotyczących ceny.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst