Plotki na temat Samsunga Galaxy S23 FE pojawiają się od dłuższego czasu. Staram się śledzić je na bieżąco i wyłapuję te, które pochodzą z najbardziej sprawdzonych źródeł. Wiemy już, że nowy model będzie wyposażony w procesory Exynos, przynajmniej na rynku europejskim. Wiemy też, jak będzie wyglądać. Jednak nie wiedzieliśmy, kiedy może się odbyć jego premiera, do teraz.

Smartfon Samsung Galaxy S23 FE z przodu i z tyłu

Premiera Glaxy S23 FE

Jeden z użytkowników Twittera, który ma dosyć dobre informacje na temat smartfonów, udostępnił specyfikację i napisał, że Samsung Galaxy S23 FE pojawi się we wrześniu. Wcześniej krążyły plotki o tym, że długo wyczekiwany model, miał trafić na rynek w okolicach października lub na koniec 2023 roku.

Parametry Galaxy S23 FE

Spodziewana specyfikacja Samsung Galaxy S23 FE:

  • ekran 6.4″ FHD+ Dynamic AMOLED, 120Hz
  • procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (reszta świata) / Exynos 2200 (Europa)
  • 50MP (OIS) + 8MP + 12MP (Tele)
  • przedni aparat: 10MP
  • Android 13, One UI 5.1
  • bateria 4,500mAh, prawdopodobna moc ładowania 25W
  • wparcie oprogramowania od 4 do 5 lat
  • bezprzewodowe ładowanie, prawdopodobne IP68

Dalej nie jesteśmy pewni mocy ładowania, bo w sieci krążą sprzeczne informacje. Jednak trzeba założyć, że nie będzie to nic poniżej 25W. Jeśli chodzi o bezprzewodowe ładowanie, to mowa raczej o mocy 15W. Nie mateż sprawdzonych informacji odnośnie normy IP, ale wiele osób obstawia, ja również, że producent nie zejdzie poniżej IP68. Taką samą normę spełniał model Galaxy S21 FE. Tutaj możecie zobaczyć, jak czytać normę IP68.

Na plus trzeba zaliczyć długie wsparcie producenta. Według tych informacji Samsung Galaxy S23 FE mógłby otrzymać aktualizację do Androida 17. Dzięki tak długiej żywotności oprogramowania i przystępnej cenie smartfon mógłby cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do tego za chwilę dojdzie nowy system Samsung One UI, który na pewno znajdzie się w opisywanym moedelu. Galaxy S23 FE powinien zadebiutować z Androidem i One UI 5.1, ale na horyzoncie jest już nowsza wersja. One UI 6 bazuje na systemie Android 14, więc premiera tego oprogramowania przewidywana jest na październik.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane
Skomentuj mój tekst