W sieci, a szczególnie na Youtube, zaczęły się pojawiać filmy przedstawiające pierwsze wrażenia z użytkowania Galaxy S23 FE. Przyjrzyjmy się im bliżej, bo smartfon ten jest bardzo interesujący i nie ma co ukrywać, że wiele osób w Polsce czeka na jego premierę. Tutaj warto przypomnieć, że najnowszy telefon z serii FE nie pojawił się jeszcze i nas w kraju. Zapewne jest to tylko kwestia czasu, ale dobrze by było poznać cenę wariantów Galaxy S23 FE.

Dużo pozytywów na temat Galaxy S23 FE.

Jednakże, powróćmy do omawianych filmów prezentujących pierwsze wrażenia. Dzięki nim dowiadujemy się, że smartfon z procesorem Exynos 2200 nie radzi sobie tak źle. Oczywiście, wcześniej już informowaliśmy o wyższej wydajności tego procesora względem Galaxy S22. Oba smartfony są wyposażone w te same jednostki, jednak nowszy model lepiej wykorzystuje ten sam układ. Wiele osób obawiało się tego, że Samsung zastosował procesor, który nie miał dobrej opinii po premierze poprzedniego flagowca. Jednak tutaj możemy być spokojni, Galaxy S23 FE powinien sprawdzić się u większości użytkowników.

Youtuberzy i blogerzy pozytywnie wypowiadają się również o innych elementach smartfona. Według nich Galaxy S23 FE jest świetnie wykonany, ma bardzo dobre aparaty i kamery i rewelacyjny ekran. Ten ostatni element wcale nie dziwi, bo przecież mowa o smartfonie Samsunga.

Mnie najbardziej cieszy fakt, że procesor zbiera dobre opinie i nie zrezygnowano tutaj z funkcji Samsung Dex. Oczywiście, tej ostatniej opcji mogliśmy być pewni, bo nie było żadnych przesłanek o tym, że producent pominie to rozwiązanie. Jednak warto wspomnieć o tym, że Galaxy S23 FE posiada funkcję Dex, bo jest to duża zaleta względem Galaxy A54, do którgo niektórzy niepotrzebnie porównują ten telefon.

A jak z baterią?

Tutaj jest trochę dziwnie, bo wiele osób unika mówienia o tym elemencie smartfon. Zasłaniają się dziwnymi stwierdzeniami. Część z nich twierdzi, że to tylko pierwsze wrażenia na temat Galaxy S23 FE i ciężko wypowiadać się o baterii na takim etapie testowania. Jednak idąc tym tokiem myślenia, to ciężko byłoby wypowiadać się na temat wydajności, bo ona jest zdecydowanie lepsza na początku użytkowania każdego smartfona. Spada z czasem, kiedy użytkownik bardziej zapełnia i mocniej wykorzystuje urządzenie.

Nie rozumiem takiego podejścia, bo baterię można, przynajmniej w jakimś stopniu, ocenić już po kilku dniach. Pewnie, informacje można te zweryfikować później i uwzględnić je w pełnej recenzji. Jednak w większości filmów na Youtube tego nie ma.

Co więcej, w sieci jest mało recenzji na temat Glaxy S23 FE. Jeśli już się pojawiają, to są one dostępna na stornach indyjskich. Jasne, możecie przeczytać je w języku angielskim i dowiecie się z nich, że bateria w smartfonie jest dobra. Nie jest wybitnie dobra, tylko przyzwoita, taka jak powinna być w smartfonie w tej cenie. Są to opinie kilku, dosłownie kilku, blogów indyjskich. Osobiście poczekałbym na więcej recenzji i dopiero wtedy myślałbym nad zakupem tego smartfona. Jeśli tylko pojawi się w Polsce oczywiście.

Co myślicie na temat Galaxy S23 FE?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst