Samsung Galaxy S23 FE jest w kręgu moich zainteresowań, ale ostatnie informacje ostudziły mój entuzjazm. Na temat tego smartfona dowiedzieliśmy się już prawie wszystkiego. Jednak tajemnicą pozostawały ceny, które poznaliśmy kilka dni temu.

Wszystko za sprawą jednego z „donosicieli” z Twittera. Informację podaję za serwisem Antyweb, którego cytuję poniżej:

Jak wynika ze wspomnianych informacji, za podstawowy model Samsunga Galaxy S23 FE (128GB) zapłacić mielibyśmy 54,999 indyjskich rupii, czyli około 2860 zł. Wersja z 256 GB wbudowanej pamięci zaś kosztować miałaby 59,999 indyjskich rupii — czyli około 3200 złotych. Niezależnie od wariantu — smartfon miałby oferować 8 GB pamięci RAM. Dla porównania — debiutujący w 2021 roku Samsung Galaxy S21 FE na tamtejszym rynku startował od 49,999 rupii.

Antyweb

Czy Samsung Galaxy S23 FE będzie opłacalny?

Niby wszystko wygląda dobrze, bo cena w prostym przeliczeniu wynosi około 2860 złotych. Jest jednak jedno wielkie „ALE”. Otóż, cena Samsung Galaxy S23 FE wzrosła, względem poprzedniej wersji – Galaxy S21 FE. Wcześniejszy wariant Fan Edition w Polsce był wyceniony na 3499 złotych. Mowa oczywiście o cenie w dniu premiery.

Samsung Galaxy S23 FE na białym tle.

To z kolei daje do myślenia i wydaję mi się, że cena Galaxy S23 FE w Polsce będzie przekraczała 3000 złotych. Taki stan rzeczy byłby dla mnie nie do zaakceptowania. Warto dodać jeszcze do tego informację, że Galaxy S23 FE zadebiutuje w Europie z procesorem Exynos 2200.

Jeśli teraz spojrzycie na cenę Samsunga Galaxy S23, który napędzany jest Snapdragonem 8 Gen 2, to powinna zapalić się czerwona lampka. Czy nadchodzący smartfon będzie opłacalnym zakupem? Moim zdaniem nie. Nawet w cenie około 2900 złotych.

Samsunga Galaxy S23 można już nabyć w cenie 3199 złotych i to nie w szemranych sklepach. Można go zakupić u sprawdzonych sprzedawców. Wystarczy wspomnieć, że najnowszego flagowca w tej cenie oferuje sklep Sferis (to nie jest reklama).

Dalej mam nadzieję, że Samsung wyceni dobrze Galaxy S23 FE. Gdyby cena nie przekraczała progu 2800 złotych, to byłby bardzo dobry wybór dla wielu osób, w tym dla mnie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst